У Каневі сталися два випадки серйозних пожеж через генератори. Тому в місті перевірили дотримання правил пожежної безпеки під час використання цих приладів — інформують у пресслужбі Канівської міської ради.
За словами заступниці міського голови Галини Москаленко, у зв’язку з регулярними відключеннями світла у пошуках джерел безперебійного живлення люди переходять на генератори, зарядні станції, облаштовують сонячні панелі просто на покрівлях, балконах, фасадах багатоквартирних будинків, що може бути небезпечно.
— Цього тижня профільна комісія обійшла заклади, які мають генератори, і перевірила дотримання заходів безпеки при їх встановленні й використанні, — зазначила Галина Москаленко. — Таку ж роботу мають провести й майстри КП «ЖЕК» щодо використання альтернативних джерел електроенергії у багатоквартирних будинках. Зокрема перевірити наявність дозвільних документів на встановлення сонячних панелей.
Нагадаємо, самі сонячні панелі не становлять небезпеки, оскільки використання класичного способу фотоелектричної генерації не є шкідливим. Стаціонарно закріплена сонячна батарея, шляхом впливу на неї сонячного випромінювання, виробляє електричний постійний струм. Він забезпечує потреби споживача, при цьому, не викидаючи ніяких шкідливих речовин у навколишнє середовище.
Читайте також: Шум від генераторів: чим небезпечний і що з цим робити