Алергія на холод: як захиститися?

Згідно з інформацією Українського та Черкаського обласних центрів гідрометеорології, в Україні та в області очікується зниження температури атмосферного повітря. Деякі люди можуть мати звичайну реакцію шкіри на холод, але існують симптоми, які можуть свідчити про холодову алергію, яка потребує лікування.

Холодова алергія є однією з форм “холодової кропив’янки” (алергічного шкірного захворювання), яка виникає при впливі температури, нижчої за температуру шкірних покривів. Ця межа низької температури є індивідуальною для кожної людини.

Важливо зазначити, що холодова алергія не залежить від сезону. Контакт з холодними предметами або холодною водою (під час миття посуду, вживання холодних напоїв, морозива, купання в басейні або відкритій водоймі) також може спричинити прояви алергії на холод.

Це рідкісне явище проявляється у вигляді плямистих висипань, пухирців, які з’являються одразу після впливу низької температури, переважно на відкритих ділянках шкіри, наприклад, на руках, обличчі тощо.

Симптоми можуть бути одноразовими й самостійно зникнути, коли людина з холоду зайде в тепле приміщення.

Алергія на холод поширена серед дітей більше, ніж серед дорослих. У дітей шкіра має тонший гідроліпідний шар і частіше страждає від сухості. Також алергія на холод може частіше проявлятися у людей, які носять надто легкий одяг у морозну погоду.

Під маскою холодової алергії можуть приховуватися аутоімунні захворювання шкіри, такі як червоний вовчак, пухирчатка і навіть онкологічна патологія.

Холодова кропив’янка не може бути повністю вилікована, але може бути підтримана в ремісії. Людина повинна завчасно починати приймати антигістамінні препарати, які йому прописує лікар. Необхідно використовувати будь-який крем для захисту шкіри від вітру й морозу. Він наноситься на відкриті ділянки тіла за 15 хвилин до контакту з холодним повітрям.

Про це інформує ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *