Чи насправді аспартам викликає рак?

Рак стає причиною практично кожної шостої смерті у світі й задля власної безпеки слід знати, які продукти насправді є канцерогенами. Відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з дослідження раку опублікувало результати оцінки небезпеки та ризику аспартаму (Е951) — органічної сполуки, відомої як штучний підсолоджувач, замінник цукру.

Аспартам міститься приблизно в 6000 продуктах по всьому світу. Наприклад, у зубній пасті або ліках, але найчастіше його можна побачити на етикетках продуктів, що продаються як «дієтичні» або «без цукру». Аспартам часто використовується в «дієтичних» напоях, оскільки він містить менше калорій, ніж звичайний цукор. У порівнянні зі звичайним столовим цукром, аспартам приблизно у 200 разів солодший, тому продуктам не потрібно його так багато.

Слід уважно прочитати заяву ВООЗ на цю тему, в якій зазначено, що аспартам є «можливим канцерогеном», відзначивши «обмеженість доказів» канцерогенності аспартаму для людини. Аспартам все одно є небезпечним для діабетиків, порушує мікробіому шлунка, впливає на неврологічні та поведінкові розлади. Також він впливає на певні нервово-психічні реакції, включаючи головний біль, судоми та депресію.

Рекомендації ВООЗ не змінювалися з 1981 року: денний максимум — 40 міліграмів речовини аспартам на кілограм ваги тіла. Рекомендації США трохи щедріші; у 1983 році FDA встановила норму в 50 міліграмів на кілограм маси тіла. Людині довелося б випити багато газованих напоїв або з’їсти багато їжі з аспартамом, щоб спожити стільки. American Beverage повідомляє, що дієтичні газовані напої зазвичай містять в середньому 100 мг аспартаму на банку. З рекомендацією ВООЗ про 40 міліграмів аспартаму на кілограм маси тіла на день, людина, яка важить в середньому 83 кілограми, може випивати до 33 банок на день і залишатися в межах допустимого. Рекомендація США в 50 міліграмів на кілограм дозволяє понад 40 банок на людину вагою 83 кг.

Чим замінити?

Якщо є потреба, цукор можна замінити медом, кленовим сиропом або сиропом агави. Також, існують натуральні цукрозамінники такі як: сорбіт, ксиліт, фруктоза та стевія, вони є безпечними у порівнянні з синтетичними, до яких відноситься аспартам. В будь-якому випадку, надмірне споживання цукру чи цукрозамінників може призвести до ожиріння, діабету та проблем із зубами.

Підготувала Єлизавета Догодило

Читайте також: Кава: яка корисніша заварна чи розчинна?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *