icon clock19.04.2024
icon eye15
Суспільство

Аліменти: горе-батьків спонукають витрачатися на дітей

Якщо батьки не сплачують аліменти, це може суттєво вплинути на життя дітей. Іноді судові рішення можуть змінити ситуацію, але чи завжди вони ефективні?

За процесуального керівництва прокурорів Золотоніської окружної прокуратури засуджено двох жителів Золотоніського району, які систематично не сплачували аліменти на утримання своїх неповнолітніх дітей (ч. 1 ст. 164 КК України).

У одному випадку прокурор у суді довів, що горе-батько не сплачував аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини, що призвело до заборгованості у сумі понад 100 тисяч гривень. Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначив реальну міру покарання у вигляді 1 року обмеження волі.

В іншому випадку суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням строком на 3 роки та поклав на нього обов’язки, визначені статтею 76 КК України. Таким чином, засуджений протягом іспитового строку зобов’язаний офіційно працевлаштуватися, а з його заробітної плати будуть утримуватися аліменти на неповнолітню дитину. У разі невиконання вказаного обов’язку, останній може бути направлений для реального відбування покарання, призначеного судом.

Досудове розслідування в кримінальних провадженнях здійснювали слідчі Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області, інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Як змінилась кількість боржників по аліментах від початку великої війни?

Майже 200 тисяч боржників по аліментах зафіксовано в Україні на кінець 2023 року. За неповних два роки великої війни до Реєстру додалось близько 12 тисяч нових боржників. 91% боржників по аліментах — це чоловіки, інформує Опендатабот.

192 150 боржників по аліментах нараховується у ЄРБ станом на 15 грудня 2023 року. Загалом за неповних два роки повномасштабної війни Реєстр боржників поповнився на 11 847 осіб.

Читайте також: Дітей-сиріт додає війна

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *