В яких випадках переселенці можуть втратити допомогу від держави

Більшість ВПО мають право на щомісячну фінансову допомогу від держави: 2 тисячі гривень на дорослих і 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю. Втім, є причини, чому переселенцям можуть не виплачувати таку допомогу. Про це інформує заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

Станом на початок квітня у Черкасах офіційно зареєстровано 26 626 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Згідно з постановою Уряду більшість внутрішніх переселенців мають право на отримання щомісячної фінансової допомоги від держави.

Втім, цю допомогу можна втратити, якщо, по-перше, рідне місто чи село людини виключили з переліку територій, на яких ведуться бойові дії, або ж тимчасово окупованих. Переліки цих громад постійно оновлюються. Станом на 10.04.2023 до переліку входять 329 громад у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Запорізькій областях. Також людина втрачає право на такі виплати, якщо не живе за зазначеною адресою або ж виїхали за межі України.

Виплати можуть скасувати з наступного місяця, якщо під час перевірки місця перебування виявиться, що людина не проживає за попередньо вказаною адресою і не зареєструвала нової в органах соціального захисту протягом 10 календарних днів. У цьому випадку анулюють лише грошові виплати, а не довідку внутрішньо переміщеної людини, — пояснила Катерина Марківна.

Якщо людина залишається за кордоном понад 60 днів, це стає підставою для скасування:
* довідки переселенця;

* фінансових виплат.

При цьому державну підтримку переселенцям виплачують незалежно від отримання:

* гуманітарної допомоги;

* підтримки від міжнародних організацій;

* субсидії;

* інших видів соціальних допомог та компенсацій;

* працевлаштування чи реєстрації ФОП;

* купівлі нерухомого або рухомого майна.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *