Пріоритетне завдання для міської ради

Агресивне нашестя московії змусило багато територіальних громад Черкащини значно перебудовувати свою діяльність. Бо умови військового стану, ситуація в країні додали до звичних клопотів про благополуччя громади та повсякденних турбот про її соціальну сферу й таке важливе питання, як допомога Збройним Силам України, військовослужбовцям-землякам. Не винятком із цього правила стала й Монастирищенська територіальна громада Уманського району. Їй також довелося пристосовувати свою роботу, повсякденне життя до нових умов. А головне — активізувати всі заходи, які сприяють тією чи іншою мірою наближенню нашої спільної Перемоги над ворогом.

Дрони для фронту

Монастирищенська тергромада — одна з трьох на Черкащині, яка діє на всій території колишнього району. Монастирищенська міськрада є центром цієї громади.

— Завдяки тому, що увесь район — одна громада, нам вдавалось і вдається благополучно вирішувати багато насущних питань нашого життя, — говорить очільник Монастирищенської територіальної громади (він же — голова міської ради) Олександр Тищенко. — Це стосується й допомоги ЗСУ. Я не перебільшу, коли скажу, що допомога військовослужбовцям стала пріоритетним завданням як для міської ради, так і для кожного жителя громади. Тим більше, що ініціативи, запроваджені нами, спрямовані на практичну підтримку та забезпечення наших захисників у всіх аспектах їхньої служби. Ми залишаємося віддані цій справі та розвиватимемо програми допомоги в усіх напрямках. І сьогодні таких заходів виконується дуже багато. Всі вони сприяють наближенню нашої спільної найбільшої мрії — Перемоги. За минулий рік міськ­рада на потреби ЗСУ виділила загалом 5,2 мільйона гривень.

Додам до слів Олександра Михайловича, що, мабуть, найбільш масовою була і є участь міста й громади в забезпеченні війська сучасними дронами. Їх придбано й відправлено на фронт вже 120 одиниць, та й ще замовлено. На фронт направлено й тактичні візки, якими можна і боєкомплекти підвезти, й поранених чи технічне обладнання доправити. Станом на сьогодні з цьогорічного бюджету громади витрачено на військові цілі понад 2,3 мільйона гривень. Придбано чималу кількість тепловізорів, рацій, планшетів, генераторів, зарядних пристроїв, шин та іншого.

Автомобілі — в складчину

Не таємниця, що військові досить часто звертаються з проханнями допомогти автотранспортом. Адже транспорт підвищує їхню мобільність та забезпечує більш зручні умови для виконання бойових завдань на фронті. Жодне таке звернення міська рада не проігнорувала, не забула. Як правило, більшість автівок купуються за кошти, які збираються всіма, хто долучається до цього. Отож кошти виділяли на самі авто, долучалась міськрада й до ремонту деяких із них, фарбування. В різних випадках ця участь буває різною, але жодне звернення не було забуте чи пропущене.

Буржуйки від ліцею

Спільно з групою небайдужих монастирищан було передано фронтовикам 16 буржуйок та 10 пічок. А найбільше потрудилися над ними учні та майстри професійного ліцею, який очолює Сергій Павлученко. Сергію Михайловичу вдалося залучити до виконання цих носіїв комфорту для фронтовиків як здобувачів професійної освіти, так і їхніх наставників. Завдяки їхнім умілим рукам було змайстровано й десяток тактичних візків, які відправили бійцям.

Волонтерять усі села

— У нас немає жодного населеного пункту, де б не діяли волонтерські групи, — розповідає заступник міського голови Зоряна Заворотна. — Практично в кожному селі діють волонтери. Хіба що десь їх більше, а десь — менше, але небайдужі люди є навіть у найменшому селі. Частина волонтерських груп мають власні назви, свою історію, власну спеціалізацію. Так, маскувальні сітки плетуть у ВГ «Летичівські берегині» та ГО «Хвиля добра» з Монастирища, окопні свічки роблять у ВГ «Тепло з Цибулева». У ВГ «Незламні» з села Нове Місто сушать сухі супи, перекуси, роблять випічку. Оригінальні страви для фронту готують волонтерські групи в селах Леськове та Матвіїха. Тутешні умільці освоїли виготовлення продукції в реторт-пакетах. А це — і борщ, і каша, і кров’янка, і голубці, й суп гороховий, і гурка, і паштет. Бувало, що за тиждень цих страв пакували до тисячі штук. А з початку 2024 року загалом зроблено понад 9 тисяч таких смачних пакетів.

Що ж стосується збору та закупівлі продуктів харчування для воїнів, то їх здавали й селяни, й спілка сільськогосподарських товаровиробників Монастирищини (виконавчий директор Іван Козяр). Загалом — понад 25 тонн овочів, крупів, фруктів, борошна, олії та консервів тергромада відправила у столичний шпиталь, ближній госпіталь, госпіталі на фронтовому Сході.

Внесок закладів культури

— Стало доброю традицією проводити благодійні мистецькі акції, які організовують заклади культури нашої громади, — розповідає начальник відділу культури та туризму міськради Юрій Кудін. — Зокрема, найактивніше в цій царині діють самодіяльні колективи Новоміського сільського будинку культури (директор Олена Косогор), Копіюватського СБК (директор Таміла Курій), Коритнянського СБК (директор Ольга Бестюк), Леськівського СБК (директор Людмила Труш), міського центру культури та дозвілля (директор Марина Демчук) та Монастирищенської дитячої музичної школи (директор Тетяна Бахадир). Протягом 2023 року завдяки такій мистецькій діяльності було зібрано понад 700 тисяч гривень, які передано волонтерським групам, підтримано не один збір коштів на потреби військовослужбовців та закуплено необхідне обладнання для них.

Додам до слів Юрія Миколайовича, що ось і минулого тижня, коли я був у Монастирищі, він супроводжував по селах громади заслуженого артиста України Олексія Ричка, який прибув із благодійною мистецькою акцією з Вінниччини. За три дні виступили в шести селах, де зібрали понад 37 тисяч гривень.

Василь Марченко, м.Монастирище

Читайте також: Нинішня праця освітян — це турбота про майбутнє Монастирищенської громади

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *