icon clock21.10.2024
icon eye23
Суспільство

Парк у Звенигородці планують облаштувати за американські гроші

Звенигородка отримала шанс оновити міський парк коштом закордонного фінансування й участі в конкурсі місцевих проєктів під назвою “Громада на всі сто”. Гарантувати кінцевий позитивний результат такої ініціативи поки неможливо. Але це цілком і повністю залежить від жителів громади. Адже за їхньої активної підтримки, проєкт цілком може стати реальністю.

На цьому особливо наголошує начальник відділу економічного розвитку, інвестицій і сільського господарства Звенигородської міської ради Алла Білозерська. Вона зазначає, що започаткувало проєкт Агентство США з міжнародного розвитку USAID, завдяки співпраці з яким в Україні та Звенигородській громаді зокрема, вже зроблено немало. І саме через активність місцевих жителів міжнародні донори визначають пріоритетність фінансування, спрямовуючи його саме на соціально значущі проєкти громад у сфері культури та доброустрою.

Парк потребує оновлення

В цьому розумінні міський парк у Звенигородці є надзвичайно широким полем для діяльності. Він застарів настільки, що лиш умовно його можна порівнювати з повноцінними парками в містах, де на це постійно спрямовують фінансування. Заступник міського голови Сергій Щербина констатує факт, що в нашому парку через постійний брак на це коштів, робиться лише частина необхідного. Потроху й частково оновлюються доріжки, освітлення, місця для відпочинку й зелені насадження. Кілька архітектурних форм, які радикально застаріли, просто ліквідували. Зокрема, ігровий майданчик, альтернативу якому облаштували поряд, у вигляді спортивно-ігрового простору, та ще неподалік в дитячому парку. Також повністю прибрали старий радянський меморіал, який аж ніяк не вписується в нашу сьогоднішню реальність.

Є чимало недопрацьованого

Наприклад, майже повного оновлення вимагають дерева, що практично неможливо зробити за якийсь прийнятно короткий період. Отже, на заміну старим, аварійним насадженням потроху додають молодих, вже більш довгоживучих і орієнтованих саме на паркову архітектуру. Також комунальники поступово вирівнюють газони, підсипаючи їх ґрунтом. Звичайно, на рулонні газони витрачатися ніхто не буде, це хоч і швидко та красиво, але надто дорого і нереально для Звенигородки. Тому траву своїми силами підсіють і доглянуть. А от на що справді потрібні були б кошти, при чому великі, так це на поновлення малих архітектурних форм парку. І найперше, мова — про оновлення танцювального майданчика.

Місцеві ініціатори, що підготували проєкт до участі в конкурсі USAID, давши йому назву “Добропарк”, це відділ культури молоді, спорту та туризму і відділ економічного розвитку, інвестицій і сільського господарства Звенигородської міської ради. За їхнім задумом танцювальний майданчик має бути радикально осучаснений та перетворений на повноцінний спеціально обладнаний громадський простір з літнім кінотеатром, акустикою й іншим обладнанням для інтерактиву, воркшопів, майстеркласів та всього іншого, що стало популярним у звенигородчан. А територію колишнього дитячого майданчика планують перетворити на повноцінну велоскейт зону. Знову ж таки спеціально облаштовану, так щоб малолітнім каскадерам, що зараз розлякують пішоходів своїми екстремальними трюками, було де поганяти замість тротуарів.

За матеріалом на офіційній сторінці громади.

Читайте також: Сільський голова зі Звенигородщини може сісти за ґрати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *