icon clock20.01.2025
icon eye14
Суспільство

У Черкасах обговорювали реформу середньої освіти

У рамках візиту відбулися громадські обговорення на тему «Реформа профільної середньої освіти: Черкаська область». Учасники обговорення спільно з освітянами визначили як впроваджувати реформу.

Закон України «Про повну загальну середню освіту» передбачає, що до 1 вересня 2027 року всі школи країни отримають статус ліцею або гімназії. Ліцеї навчатимуть дітей до 11 класу, гімназії — до 9-го.

Після обговорення заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова відвідала Черкаську спеціалізовану школу №28 ім. Т.Г. Шевченка. Там разом із фахівцями міського департаменту освіти та гуманітарної політики оглянули один із трьох осередків для вивчення оновленого предмету «Захист України».

Так, відповідно до освітньої реформи особливу увагу приділено організації викладання «Захисту України», який учні 10-11 класів закладів освіти почали вивчати з 2 вересня 2024 року. Для цього в обласному центрі створено три сучасні осередки. У них навчається близько 3400 учнів 10-11 класів. Школярі раз на місяць протягом шести уроків вивчають предмет в очному форматі. До викладання залучено 13 педагогів, серед яких 8 мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. П’ять із них є учасниками бойових дій. Усі вчителі пройшли курсову підготовку у 2024 році для роботи за новими програмами.

Також осередки «Захисту України» оснащені сучасним обладнанням, зокрема інтерактивними лазерними стрілецькими тренажерами, манекенами для тренувань із надання першої медичної допомоги, тренажерами для серцево-легеневої реанімації, зовнішніми автоматичними дефібриляторами, макетами зброї, комп’ютерами та іншими засобами. Про це повідомили у Черкаській міськраді.

Що чекає на старшу школу?

Нагадаємо, розробники стратегії реформи профільної середньої освіти передбачили зміни в структурі закладів. Про це інформує сайт “Децентралізація”. Як пояснюють автори досліджень, нині в 4-6 класах навчаються 1,2 млн юних українців. Саме ці діти у 2027-2030 рр. будуть вчитися в ліцеях академічного чи професійного спрямування. Але з огляду на поточну демографічну ситуацію, кількість учнів у профільній середній освіті буде скорочуватися, починаючи з 2030 року.

 За даними дослідження, проєктна потужність закладів загальної середньої освіти становить 5,72 млн осіб, що на 1,75 млн перевищує кількість учнів. Заклади наповнені приблизно на 70%. Проблема полягає у їхній нерівномірній наповнюваності. Наприклад, у закладах Тернопільської та Черкаської областей навчається 53-57% учнів від проєктної потужності шкіл, тоді як Київська та Волинська області мають найвищу наповнюваність – 78-83%. У закладах професійної та професійно-технічної освіти ситуація аналогічна.

Читайте також: Малокомплектні школи не фінансуватимуть, дітей возитимуть в опорні?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *