Черкащина лідирує в Україні за кількістю організацій водокористувачів. Натепер їх в області зареєстровано сімнадцять, зазначає обласний департамент агропромислового розвитку.
Торік за напрямом державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі, аграрії отримали 1,4 млн грн за відновлення та модернізацію зрошувальних систем. Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, у 2025 році планується продовження цієї програми підтримки. У департаменті додають, що впродовж 2024 року в зоні дії міжгосподарських зрошувальних систем полито понад 21 тисяча гектарів.
Як зауважує щодо динаміки потепління клімату провідна агрометеорологиня Черкаського обласного гідрометцентру Тетяна Базаєва, температура повітря зростає (і це не лише про літню спеку — так, середня температура грудня-січня цієї зими відповідала березневим значенням), а кількість опадів за останні тридцять років не змінилася. Це призводить до посухи, рослини все більше залежать від поливу. Скажімо, торік температура ґрунту на глибині 10 сантиметрів перевищувала 25 градусів з червня до вересня. Городники залишилися без урожаю картоплі. Але там, де було зрошення (плюс посухостійкі сорти), картопля вродила.
Оптимальною культурою для Черкащини в нинішніх кліматичних умовах залишається озима пшениця, зазначає агрометеорологиня.
Читайте також: Пшеницею на Черкащині вже засіяли понад 10 тис. гектарів