Церемонія нагородження лауреатів XV всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творчих робіт «Я — журналіст!» із Черкащини проходила в науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького.
Творчі роботи надіслали 1007 школярів та студентів. Тему «Джерела стійкості» розкривали в статтях, фото- та відеоматеріалах юні українці з усіх регіонів та 12 країн світу, куди їх закинула доля через війну. Оцінювали творчі доробки представники Національної спілки журналістів України, закладів вищої освіти, журналісти, літератори, фотохудожники.
— Ми отримали емоційно наснажені роботи, які було нелегко читати та які надовго закарбувалися в пам’яті, — розповів організатор конкурсу, засновник школи універсального журналіста, секретар НСЖУ Віталій Голубєв. — За кожною роботою — історія тієї людини, про яку розповіли автори. Тому відчуваю важливість за поширення таких робіт. Це — голоси українців, які переживають події повномасштабної війни. Наш обов’язок — зберегти їхні історії. Водночас ми зібрали колекцію розповідей про стійкість. Не випадково обрали тему «Джерела стійкості», прагнули спрямувати учасників на осмислення: що допомагає їм триматися, хто є для них джерелом сили. Зараз починаємо поширювати роботи на інтернет-ресурсі «Я — журналіст», щоб зробити свій внесок у наповнення інформаційного простору прикладами стійкості маленьких і юних за віком, але таких сильних, українців.
Вітаючи конкурсантів, а також їхніх наставників і батьків, Віталій Юрійович розповів про ініціативу його родини, започатковану в 2009 році. А щоб присутні відчули атмосферу нагородження цьогорічних переможців у Києві, продемонстрував ролик урочистостей у центральному офісі НСЖУ. Спілка журналістів є постійним партнером майбутніх медійників.
Попри небезпеки того тривожного дня, на церемонію нагородження приїхали два десятки учасників та їхні педагоги з Черкас, Умані, Сміли.
Диплом лауреата й подарунки за чудові роботи отримали учениця Черкаського гуманітарно-правового ліцею Валерія Неліпа, студентки Черкаського державного фахового бізнес-коледжу Софія Чернова й Вікторія Синільник. Відзначене оригінальне осмислення теми студенткою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Лілією Джемесюк, першокурсником Уманського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Т.Г.Шевченка Дмитром Глущиком, учнем Черкаського фізико-математичного ліцею Дмитром Кабанюком, ученицею Смілянської ЗОШ №10 Єкатериною Кравцовою.
Вихованці дитячої телестудії «Unikko» гуртка «Юні кореспонденти» Центру дитячої та юнацької творчості в Черкасах Ксенія Нестерко, Анастасія Прядка, Богдан Котенко, Аліна Легкодух та Аліна Джура надіслали на конкурс багатогранні, не по дитячому осмислені, оповіді війни.
Відзначено й школярку Золотоніської ЗОШ №3 Каріну Булах. Коментуючи роботу учня Черкаської гімназії №9 імені О.М.Луценка Тимофія Донця, Віталій Голубєв дивувався творчому підходу учасника. Це була не фоторобота, а картина, що не зовсім відповідала формату конкурсу:
— Коли я подивився інформацію про Тимофія на Ютубі, прочитав його творче досьє, був так вражений, що кілька разів відкривав біографію хлопця. Перевіряв, чи правильно вказаний рік народження. Йому — 15 років, а він уже був членом журі конкурсів, створює авторські мультфільми. Також має багато реалізованих творчих проєктів. Приємно здивований, що в Черкасах є такі талановиті старшокласники.
Учениця 8 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею Валерія Неліпа навчається в Школі універсального журналіста, яку організував Віталій Голубєв. Там і дізналася про можливість випробувати сили у творчому змаганні.
— Мрію пов’язати свою долю з журналістикою, — зізналася Валерія. — Мені подобається українська мова, цікаво спілкуватися з людьми. У цій сфері працює моя сестра, від якої перейняла захоплення. На конкурс підготувала статтю, в якій розповіла про людей, що для мене є стійкими, завдяки прикладу яких я можу триматися й бути сильною. Це — моя сестра, батьки, родичі, які справді надихають. Допомагала вчителька Світлана Вікторівна, яка підказувала, як розкрити тему, відредагувала твір.
Організатор хоче особисто вручити нагороди, обдарувати призами, які надали благодійники. Це високо оцінили черкаські педагоги.
— Уперше за три роки студентів запросили на нагородження, — висловила приємність від заходу викладачка української мови та літератури Черкаського державного фахового бізнес-коледжу Світлана Кабанюк. — Усі дипломи міжнародних і всеукраїнських конкурсів, у яких беремо участь під час війни, отримуємо онлайн. Уявіть здивування, коли нас запросили до спілкування наживо. Повірте, дітям, які займаються творчою, волонтерською діяльністю зі школи, чи з коледжу, дуже важливо отримати підтримку дорослих, відчути себе переможцями й побачити перспективу.
Тетяна Калиновська
Читайте також: Журналіст у формі Володимир Мукан до останнього подиху документував війну