Презентація книги «100 років поступу», присвячена віковому ювілею Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім.Т.Г.Шевченка, урочисто й проникливо проходила в обласному Будинку учителя.
На захід завітали представники різних поколінь, чиє життя пов’язане з педколеджем. Це — колишні й сучасні працівники, викладачі, студенти. Розмову про літопис розпочали з хвилини мовчання за тими, хто стали ангелами під час оборони України від чужинської навали.
Вітаючи учасників презентації, директорка Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім.Т.Г.Шевченка Людмила Семененко розповіла, чому творчу працю вирішили представити широкому загалу в Черкасах.
— Ми вже провели дві презентації в Корсуні-Шевченківському, — зазначила Людмила Миколаївна. — Нині ж прагнемо ознайомити з нею більш широкий загал випускників: у багатьох дитсадках, школах, Черкаському національному університеті імені Б.Хмельницького. А також у навчальних закладах Черкас, Сміли та інших регіонів Черкащини, де працює величезна когорта наших вихованців.
— Я дуже пишаюся тим, що ми маємо таку славну історію, об’єднали когорту достойних учителів, які продовжують кращі традиції наших зачинателів, — сказала вона. — Історія рідного коледжу дає нам цінний матеріал для виховання молоді, роздумів про майбутнє, наповнює життєдайним струмом наші душі. Час — жорсткий, іноді він змітає все, присипає попелом, розфарбовує події в інші кольори до непізнаваності. Наше завдання — не дозволити часові зруйнувати те, що стало надбанням історії, не дати перерватися золотій нитці життя.
Книгу підготувала до друку ветеранка педагогічної праці Світлана Дремлюк — багаторічна викладачка коледжу. Вона впродовж більш ніж чотирьох десятиліть працює в навчальному закладі. Це — своєрідне завершення трилогії авторки, присвячене історії Корсунь-Шевченківського педколеджу.
Світлана Дремлюк — лауреатка літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, видала дев’ять авторських книг поезії й прози. З поваги та вдячності до неї, на презентацію завітали викладачі черкаських університетів і коледжів, науковці, очільники освітніх закладів, краєзнавці, представники місцевих органів влади, переважна частина яких — випускники закладу різних років.
— Педагогічний коледж з’явився як трирічні курси в 1923 році, — нагадала історичні факти Світлана Павлівна.
— Він успадкував багату історію рідного краю, пов’язану з іменами Богдана Хмельницького, Юрка Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Тараса Шевченка, Івана Нечуя-Левицького, Кирила Стеценка. Це — край освічених людей, він, можна сказати, був підготовлений до появи нового навчального закладу. У 2018 році, коли ми святкували 85 років із часу заснування закладу, тодішній голова ради ветеранів Олександр Двірний запропонував написати книгу спогадів. Та пообіцяв допомогти з матеріалами. Так з’явилася перша книга спогадів викладачів і випускників «Гортаючи сторінки історії». Друга була створена всього за три місяці, в підготовці до друку відчувала значне загальне сприяння, й вона вмістила матеріали, що відтворюють події з 1945 по 2013 рік. Завершальна, на честь сторіччя закладу, стала об’ємним виданням, у якому основна увага — людям, які залишили суспільний спадок для наступних поколінь.
Захід мав не лише просвітницьке, а й доброчинне спрямування: під час благодійного аукціону зібрані близько 20 тисяч гривень на потреби земляків-військовослужбовців, які захищають Україну на Харківському напрямку.
Тетяна КАЛИНОВСЬКА
Читайте також: Людмила Семененко — лідерка, яка перетворює виклики на можливості