Навіть під час війни людина прагне нового й світлого. На Різдво й Новий рік можна побачити зорепад Квадрантиди, та, виявляється, його можна навіть почути. Звуки метеорів майже випадково вдалося зафіксувати на лінії зіткнення українських захисників з ворожими загарбниками.
Спостерігати метеорний потік Квадрантиди можна з 24 грудня до 10 січня, коли Земля проходить крізь уламки комети 2003 EH1. Пік потоку припадає на ніч із 3 на 4 січня (можна спостерігати 45-200 метеорів на годину). Точка, з якої ніби випадають зорі, перебуває недалеко від Полярної зірки. Оптимальний час для спостережень — із 23:00 за київським часом.
Квадрантиди мають ідеальні умови видимості по всій території України. Місяць не завадить спостереженню метеорів, до того ж зараз у Черкасах відключають світло, тож можна уникнути додаткового засвічення (хоч у чомусь треба знаходити позитив). Щоб побачити небесну виставу, потрібно дивитися у бік північно-східного горизонту неба, саме там розташовуватиметься радіант Квадрантид. Метеорити на швидкості 41 кілометр на секунду врізаються в небо над Україною. Це вдесятеро швидше за гіперзвуковий ворожий «Кинджал» і в 1000 разів — за «Шахеда». Небо України спалює метеор. А до землі долітає лише небесна музика космосу. Наше рідне небо захищає нас, як матір захищає своїх дітей.
…Одного разу вночі на передньому краї боротьби з російським агресором у повній тиші (там це — рідкість) студент п’ятого курсу Черкаського державного технологічного університету Андрій Олефір почув незвичні уривки невідомої музики… І тут впала зірка, а за кілька секунд — знову музикальний фрагмент. Це співали свою останню пісню зірки, що падали, згоряючи в атмосфері. Винахідник вирішив перевірити це відкриття й уже розробив унікальну систему акустичного моніторингу зоряного неба «Трембіта астро».
А на передовій молодий науковець перебував, випробовуючи один із виготовлених ним приладів для військових. Акустичні системи моніторингу «Трембіти», які розробляє група науковців, чують не тільки зорі, а й ворога…
Наш кор.