Цей навчальний заклад на Черкащині унікальний. І полягає його особливість у глибинному зв’язку з ім’ям Т.Г. Шевченка. Рівно 100 років тому заснованим у Корсуні педагогічним курсам було присвоєне ім’я Великого Кобзаря. Курси ставали педтехнікумом, педучилищем, з 2013 року це вже педагогічний коледж, але ім’я славетного земляка незмінно і надихало, і накладало відповідальність. Коледж був і залишається визнаним в області центром підготовки фахових педагогічних кадрів, популярним і престижним у молоді завдяки можливостям одержати тут ґрунтовну освіту.
Щобільше: і наше місто Корсунь-Шевченківський, і вулиця, на якій стоїть коледж, імені Шевченка, і один з трьох пам’ятників Кобзарю – також святиня, розташована у центрі подвір’я.
Ось чому 9 та 10 березня у коледжі – дні особливого вшанування Тараса. Цього року день народження Кобзаря був відзначений зранку «уроками Шевченка» — виховними годинами, на яких студенти поглиблювали знання про особистість поета і художника, а також читали його твори, співзвучні реаліям сьогодення.
— Кожна академічна група вважала за честь сфотографуватися біля панно з портретом Кобзаря у вестибюлі коледжу. А потім студенти та викладачі зібралися біля погруддя Т.Шевченка на мітинг, заспівали «Реве та стогне Дніпр широкий» та Гімн України, поклали квіти до пам’ятника.
— Важку ніч пережили ми сьогодні через повітряні тривоги, але завдяки Збройним Силам України маємо змогу навчатися і працювати, — говорила директор педколеджу Людмила Семененко. — Ваша майбутня професія – вчити, впливати на дітей, їхніх батьків. Використовуйте для цього пророче слово Кобзаря, його творами вчіть любити Україну і боротися за її незалежність.
Голова ради ветеранів коледжу, колишня викладачка української мови та літератури Світлана Дремлюк зауважила у виступі: «Геній Т.Шевченка полягає у тому, що він говорив слова, потрібні кожному з нас і сьогодні» і порадила якомога більше читати й вивчати його творчість, яка і через 200 років лякає рашистів, а українцям зміцнює дух і впевненість у перемозі.
Хвилиною мовчання майбутні вчителі та їх наставники вшанували пам’ять борців за незалежність України усіх часів, а потім вулицею Шевченка урочистою ходою пройшли до скверу ім. Т.Шевченка та разом з представниками міської влади й громадськості міста поклали квіти до його погруддя.
Людмила Моренко