За даними департаменту соціальної політики, станом на 8 червня 2023 року в Черкасах зареєстрована 27 301 внутрішньо переміщена особа. Для отримання соціальних виплат, гарантованих державою, ці люди повинні вчасно оформити довідку ВПО.
Як оформити довідку? Куди і які документи подавати? Роз’яснює заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.
Для отримання довідки ВПО необхідно особисто звернутися до департаменту або подати заяву через Єдиний державний вебпортал електронних послуг – Портал Дія.
– встановити мобільний додаток «Портал Дія» на електронний пристрій;
– підключення до Інтернету та увімкнена функція геолокації;
– заявнику потрібно пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням: інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації.Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника. Від імені малолітньої дитини звертається один з батьків або інший родич. Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини.Для отримання довідки ВПО необхідно подати наступні документи:
* заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
* документ, що посвідчує особу заявника;
* реєстраційний номер облікової картки платника податків;
* свідоцтва про народження дитини (за необхідності).Якщо в таких документах відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання, заявник має надати докази факту проживання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.Якщо заява про взяття на облік подається законним представником особи, додатково подаються:
* документ, що посвідчує особу законного представника;
* документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника; свідоцтво про народження дитини (у разі потреби).У разі подання заяви про взяття на облік дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, додатково подаються:
* документ, що посвідчує особу заявника;
* документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та заявником або документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування.Довідку про взяття на облік ВПО надають безоплатно у день подання відповідної заяви. Довідка ВПО роздруковується, підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою.У разі відсутності в документах заявника відмітки про реєстрацію місця проживання, уповноважений орган зобов’язаний розглянути заяву протягом 15 робочих днів. Протягом цього строку приймається рішення про видачу довідки або відмову в її видачі.
Також внутрішньо переміщені особи, які приїхали до Черкас, докладнішу інформацію можуть отримати за телефонами громадської приймальні Департамент соціальної політики Черкаської міської ради:
095-200-16-45,
067-509-50-26,
093-296-54-58.