Агросектор Черкащини забезпечує продукцією майже у подвійному розмірі, інформує про ситуацію в області директор департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко. Продбезпека на цьому рівні — й у роки повномасштабної війни.
Індекс виробництва валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств протягом січня-грудня минулого року становив 111,1 відсотка. За урожайністю зернових та зернобобових культур Черкащина була торік на другому місці серед областей України.
Кількість ріллі в регіоні залишається та ж, і навіть якщо аграрії посіяли минулої осені трохи менше озимих, то доберуть ярими. В області діє понад 800 сільгосппідприємств, більш як 1400 фермерів і понад 200 тисяч особистих селянських господарств. І в кожного у ситуації війни свої плани, яка культура рентабельніша. У когось є партнери з вигідної переробки, скажімо, кукурудзи, у когось — кращий доступ до збуту, хтось змінив структуру посівів на користь кормового клину.
Господарники враховують і те, яке виробництво підтримує держава. А цього року сприяння йтиме по дев’ятьох напрямках. Це гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва й виноградарства, теплиць, меліорації, для переробних підприємств, на підтримку малих виробників, у яких до 120 тисяч гектарів землі або від трьох до ста голів великої рогатої худоби. Запланована часткова компенсація вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва, пільгове кредитування агросектору, часткове гарантування кредитів та кредити фермерським господарствам.
Продбезпека залежить не лише від держави — у нас в області також планується своя програма підтримки агровиробництва по семи напрямках (зокрема для тих, хто сіятиме гречку, жито, овочі), вона має бути затверджена сесією облради цього тижня.
Лариса СОКОЛОВСЬКА
Читайте також: Сергій Войченко: «Родниківка» підтримує і воїнів, і селян»