Міфи і правда про інсульт

На жаль, на сьогоднішній день більшість людей не знає про це захворювання нічого, більше того, міфи про інсульт активно поширюються. Ми спробували зібрати найбільш популярні омани, які можуть коштувати вам життя.
Інсульт — це те ж саме, що й інфаркт
Хоча у цих двох захворювань однакові причини — порушення кровопостачання тканин, вони все ж таки суттєво відрізняються. Інфаркт міокарда — це пошкодження серцевого м’яза, а інсульт — це пошкодження тканин головного мозку.
Інсульт — рідкісне захворювання
На жаль, це не так. Тисячі людей щороку переносять інсульт. До того ж інсульт — одна з найчастіших причин інвалідності дорослих.
Інсульт загрожує тільки після 60 років
Незважаючи на те, що у дорослих людей ризик розвит­ку інсульту набагато вищий, інсульт може статися в будь-якому віці.
Інсульту неможливо запобігти
Всупереч поширеній думці, близько 80 відсоткам інсультів можна запобігти — стежачи за здоров’ям судин і проходячи регулярні огляди у лікаря.
Інсульт — не спадкове захворювання
Люди, чиї родичі перенесли інсульт, схильні до цього захворювання більш ніж інші. Деякі генетичні хвороби також збільшують ризик розвитку інсульту.
Важко розпізнати інсульт
Ознаки інсульту можуть відрізнятися у різних людей. Справа в тому, що симптоми захворювання залежать від масштабів пошкодження мозку. Однак прості тести — посміхніться, підніміть руки, покажіть язик — у більшості випадків допомагає зрозуміти, коли потрібна невідкладна медична допомога.
Мікроінсульт не вимагає медичної допомоги
Як правило, симптоми мікроінсульту помітні вже через 24 години після події. Однак те, що вас нічого не турбує після мікроінсульту, зовсім не означає, що його слід ігнорувати. За статистикою, кожна третя людина, яка мала мікроінсульт, врешті переносить повномасштабний інсульт.

Що входить у безоплатну допомогу при інсультах?

Національна служба здоров’я на своїй сторінці у фейсбуці роз’яснює: медична допомога при інсультах безоплатна і надається усім пацієнтам, незалежно від того, чи укладена декларація про вибір лікаря.
Якщо у людини поруч із вами симптоми гострого мозкового інсульту, передусім викликайте бригаду екстреної допомоги за єдиним номером 103.
Типові симптоми гострого мозкового інсульту — це раптова слабкість, оніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги, інтенсивний головний біль, порушення чіткості зору або мовлення, запаморочення, втрата координації рухів, нудота. Диспетчеру потрібно назвати всі симптоми, інформацію про пацієнта, точну адресу та підготуватись до приїзду швидкої.
Бригада екстреної медичної допомоги доставить пацієнта в медичний заклад, який уклав договір із НСЗУ на пакет «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Саме у таких закладах є все необхідне для лікування — фахівці, обладнання. Тому важливо, щоб пацієнти потрапили саме туди, де їм зможуть надати якісну допомогу.
До безоплатної допомоги при гострому мозковому інсульті входить первинний огляд пацієнта невропатологом або нейрохірургом, який має відповідну підготовку, проведення нейровізуалізації із забезпеченням анестезії не пізніше, ніж протягом 60 хвилин з моменту госпіталізації, проведення системної тромболітичної терапії при ішемічному інсульті, а також лабораторні та інструментальні дослідження у цілодобовому режимі. Програма медичних гарантій також покриває ендоваскулярні ней­роінтервенційні втручання та нейрохірургічні втручання, якщо цього потребує стан пацієнта.
Також пацієнти з інсультом мають отримати безоплатно лабораторний та нейровізуалізаційний контроль після проведення системної тромболітичної терапії.
Пацієнтам з інсультом має бути забезпечений цілодобовий моніторинг та контроль стану, консультації інших фахівців за потреби, своєчасне проведення седації (для пацієнтів з інсультом), анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
Крім того, програма медичних гарантій покриває забезпечення пацієнта лікарськими засобами, що входять до Нац­переліку та ті, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я, або в рамках інших програм центрального та місцевого бюджетів.
Важливо, що реабілітація пацієнта має розпочинатися під час гострого реабілітаційного періоду або одразу після стабілізації стану здоров’я. Така послуга є теж безоплатною і входить у комплекс медичної допомоги.
НСЗУ платить 254-ом лікарням, які мають договір за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»: 22 тис. грн за меддопомогу без застосування складних втручань, 62.5 тис. грн — якщо пацієнт потребує тромболітичної терапії, 131 тис. грн — у разі видалення згустку крові.
Щоб знайти медичний заклад, де можна отримати допомогу безоплатно, телефонуйте в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *