Коли купуєте саджанці троянд, фахівці радять звернути увагу на ряд ознак:
Якщо троянда належить до груп флорібунда, чайно-гібридних, поліантових, то стебло повинне бути довжиною 25 см. Якщо це група виткі й напіввиткі, то стебло повинне бути довжиною не менше 75 см.
Посадковий матеріал продається упакованим – з закритою або відкритою кореневою системою. Другий варіант зустрічається частіше.
При покупці саджанців троянд з відкритою кореневою системою, пам’ятайте, що корінці можуть бути підсохлі. Якщо вони є такими, то перед посадкою замочіть їх на ніч (кущ повністю), але якщо корінці ламаються при згині, то такі саджанці краще не купувати.
Після покупки саджанців троянд, намагайтеся посадити їх відразу на постійне місце, зробивши посадкову яму (в залежності від конфігурації корінців) так, щоб вони вільно розмістилися в ямі. На дно ями необхідно насипати гірку землі, потім опустити коріння в глиняний розчин на 2-3 хвилини. Садіть троянду обережно, присипайте коріння перегноєм. Місце щеплення повинне бути нижче рівня ґрунту на 2-3 см. Після посадки добре промийте рослини водою і коли вода ввійде в землю і ґрунт осідатиме, тоді підсипте землі до рівня посадкової ями.
Обріжте надземні пагони, залишивши 2-3 бруньки на кожному з 2-3 пагонів для троянд групи чайно-гібридні, поліантові і флорибунда. Якщо це виткі, то залиште 8-10 бруньок на 2-3 пагонах, всі інші пагони мілкі, криві й т.п. обріжте. Після посадки кущ троянди засипають на 10 см, після того, як бруньки підуть в ріст, кущ треба розкрити й далі піклуватися весь вегетаційний період: підпушити, поливати, підкормлювати й робити формувальні обрізки. Місце для висадки троянд слід вибирати сонячне, бо вони не переносять затемнення.
Консультацію надала провідний спеціаліст відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна ВЛАСЮК.
Читайте також: «Навіщо ти це надягла?» — «Бо хо’!»