Перш за все, якість питної води пов’язана з джерелом водопостачання. У нашому випадку це Дніпро. Тому якість води залежить від багатьох факторів, включаючи пору року.
Зараз — період водопілля, що може впливати на якісні характеристики води. Водоканал використовує більше реагентів для водопідготовки, щоб забезпечити належну якість питної води. Наприклад, вже збільшили дозу коагулянту і знезаражувальних засобів.
Пориви на мережах також можуть впливати на якість води й показники проб. Після цього фахівці знезаражують ділянки, де відбувалася робота. Це може призводити до “залишкових явищ” від хлорування, але це тимчасове явище.
Також проводиться позапланова дезінфекція на прохання освітніх закладів. В таких випадках додатково хлорують ділянки мереж, що може призводити до утворення хлороформу. Але ці незначні коливання показників вирівнюються дуже швидко, і хлороформ майже повністю зникає при кип’ятінні води.
Недавні аналізи показали, що вміст хлороформу в водорозподільчій мережі міста відповідає нормам. Отриманий результат вдвічі менший за допустиму величину згідно з гігієнічними вимогами.
Тож вода в Черкасах є якісною і безпечною для споживання, переконують фахівці КП “Черкасиводоканал”.
Довідково: Контроль за якістю води в Черкасах ведеться на всіх етапах очищення: перед подачею у водорозподільну мережу та в системі водорозподільних мереж міста. Контроль здійснюється лабораторією “Черкасиводоканалу”, яка у 2018 році отримала сертифікат визнання вимірювальних можливостей. На сьогодні контроль якості питної води щоденно проводиться за 10 показниками, щотижнево – за 14, а щомісячно за 70 показниками.
Читайте також: Вода не відповідала нормам: де перевірки це виявили?