Як часто можна вживати фаст-фуд?

Хто проводить час у соцмережах, той, можливо, натрапляв на дотепний ролик. Дитинка питає маму: «А ти любиш здорову їжу чи паскуди?» — «Що-що?» — не вірить власним вухам мама. — «Ти любиш здорову їжу чи паскуди?» — повторює маля. — «Фастфуди! Чи люблю я фаст-фуд!» — зі сміхом виправляє мама. Дитяча проникливість у суть часом вражає…

Як часто можна вживати фаст-фуди? Як роз’яснюють нутриціологи, часте вживання їжі масового виробництва — чипсів, снеків, смажених і солених горішків, шаурми, хачапурі, нагетсів, хотдогів, картоплі фрі, піци, попкорнів — шкодить здоров’ю.

Швидко приготовлена вулична та магазинна їжа — це продукти з високим ступенем технологічної обробки (та ще й часто для приготування багаторазово використовують олію), вони містять багато швидких вуглеводів, жирів, солі. Плюс маса хімічних добавок, різних «єшок» — звісно, у дозволеній МОЗом кількості (причому, число дозволених добавок збільшилося з десятків уже до сотень). Але про частоту вживання ні на упаковках не пишуть, ні продавці вуличної їжі не попереджають!

При цьому велика проблема в тому, що фаст-фуд навмисно роблять надзвичайно смачним і запашним за допомогою великої кількості олії, цукру та ароматизаторів. Тому його хочеться їсти знову і знову.
Тому було вирішено визначити допустиму норму, яку можна з’їдати, щоб не заробити собі проблем зі здоров’ям.

Отже, в раціоні має бути не менше 80 відсотків корисних продуктів

При цьому фастфуд можна вживати раз-два на тиждень.

Враховувати треба й особливості власного здоров’я. Так, якщо у людини є захворювання, пов’язані з порушенням роботи серця, їй узагалі протипоказано їсти багато жирних продуктів. Якщо їсти по гамбургеру раз на тиждень, то це вже значно підвищить ризик серцево-судинних захворювань.
Фастфуд містить багато натрію та цукру. Це може призвести до виникнення діабету другого типу.
Постраждає також від частого вживання жирної їжі й кишківник. Усе тому, що у такій їжі немає клітковини.
Людям, які страждають на виразку і гастрит шлунка, також варто взагалі відмовитися від вживання такої їжі. Вона дуже важка і провокує запальний процес, а також загострення хронічних недуг.
Високий вміст солі в подібних продуктах часто стає причиною хвороби нирок, сечового міхура. Уявляєте, як це діє на ніжні дитячі внутрішні органи?

Читайте також: Харчування дітей у школах: владці підбили проміжні результати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *