За умови повного блекауту можливий варіант, що об’єкти КП “Черкасиводоканал” працюватимуть від генераторів, а вода постачатиметься за графіком: зранку і ввечері.
Важливо звернути увагу на те, що водопостачання у місті забезпечується не лише завдяки роботі насосних станцій 1-го, 2-го та 3-х підйомів, а й завдяки роботі підвищувальних насосних станцій, які “підіймають” воду на найвищі поверхи у будинку, інформують фахівці КП «Черкасиводоканал». Саме тому у випадку відсутності електропостачання водопостачання мешканців верхніх поверхів будинків може бути обмеженим.
До речі, варто зазначити, що під час відсутності світла, вода зникає не одразу й не в кожному районі міста. Наприклад, Південно-західний — це «найвищий» мікрорайон Черкас, і там вода, відповідно, зникає першою, а от мікрорайони «Д» і «Митниця» можуть навіть не відчути цього, бо перебувають нижче. На ті райони, які потребують підтримки й буде направлена підвищена увага під час забезпечення альтернативного енергопостачання в разі необхідності.
Також у випадку настання надзвичайної ситуації, міською радою Черкас визначені місця підвозу питної води населенню в автоцистернах. Перелік місць підвозу води (в разі відсутності водопостачання):
Митниця (вулиця Гагаріна-вулиця Богдана Хмельницького, біля “Гранд Маркету”);
Площа 700-річчя (біля ресторану “Чача”);
Хімселище (палац спорту “Будівельник”);
Південно-Західний (вулиця Сумгаїтська – вулиця Віталія Вергая, на автостоянці);
Південно-Західний (алея Путейка, біля школи 28);
Центр (перехрестя вулиць Смілянської і Надпільної);
Центр (вулиця Пушкіна-вулиця Шевченка, біля пивоварні “Оскар”;
Луначарського (вулиця генерала Момота-вулиця Онопрієнка, біля магазину АТБ);
Перехрестя вулиць Різдвяна і бульвару Шевченка;
Район Зеленої (Вул. Бидгощська-вул. В.Чорновола, зупинка Бидгощська, біля піцерії “Мадагаскар”).
Читайте також: Черкаському водоканалу — 110 років