Борщ — душа нашої культури: у Бобрицькій громаді пройшов благодійний фестиваль

У неділю, 8 вересня, в селі Бобриця на Канівщині благодійний фестиваль борщу втретє згуртував поціновувачів української страви, яка з 2022 року посідає чільне місце у Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

— Вперше ми організували фестиваль борщу два роки тому на підтримку волонтерського загону «Литвинецька Січ«», який готував сухі супи й борщі для наших захисників, — зазначила голова Бобрицької сільської ради Олена Штефан. — Цьогоріч ми збираємо кошти на дрони для 118-ої окремої механізованої бригади. Все починалося всередині нашої громади — спочатку брали участь тільки старостинські округи, торік доєдналися сусіди. А сьогодні тут бачу й Білозірську громаду, й Ліплявську… Загалом зареєструвалися 16 колективів.

Благодійний фестиваль борщу минулоріч став одним із проєктів — переможців місцевого конкурсу «Час діяти, Канівщино!», що реалізується Благодійним фондом «МХП-Громаді» в межах національного конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». Цього року Фонд також підтримав Бобрицьку громаду в проведенні фестивалю, взявши на себе витрати з організації дитячих розваг та інші організаційні запити.

— Такі події нас об’єднують, особливо в тих складних умовах, в яких ми зараз живемо. Через фестиваль борщу чи інші заходи ми демонструємо, що здатні розвиватися, створювати громади наших мрій, в яких хочеться жити, — наголосила Голова Ради розвитку громад Тетяна Волочай.

Традиція для громади

За словами авторки та ініціаторки благодійного заходу Анни Бабенко, фестиваль уже перетворився на традиційну для громади подію. З кожним роком вона набирає обертів, розширює кордони та ставить амбітні доброчинні цілі.

— Ми, як організатори, орієнтуємося на потреби Збройних Сил України: кажуть, борщ — робимо борщ, кажуть, треба дрони — збираємо на дрони. А після війни хочемо популяризувати наш борщ на рівні країни, адже Канівщина — серце Черкащини. Тут ми часто варимо та їмо борщ, а зараз він ще й символічно допомагає війську, — зауважила Анна Бабенко.

Кожна команда, що змагалася за визнання свого борщу найкращим, завзято переконувала, що саме їхній рецепт — унікальний.

— Ми зібрали рецепти господинь й створили загальний рецепт — на око накидали так, як є, все в казан. Такого борщу більше ні в кого немає, — розповіла методистка центру культури та дозвілля Степанецької громади Людмила Хоменко. — А ще в нас до борщу сало, домашня горілка, узвар. З Бобрицькою громадою ми товаришуємо по-сусідськи, тому й вирішили приїхати, себе показати, на інших подивитися, своїм особливим борщем пригостити.

Борщ від професіоналів

Поза конкурсом традиційний борщ на багатті, з особливим інгредієнтом — любов’ю, готували шеф-кухарі МХП з команди розробки кулінарних продуктів Тарас Василевський та Денис Кравченко, які пізніше частували гостей фестивалю своєю стравою, поданою з пампушками, салом, цибулею, хріном та сметаною.

Підсумком смачного фестивалю стала яскрава запашна творча дефіляда борщів. Під час неї команди креативно презентували свої страви, а неупереджене журі оцінювало їхні смакові та естетичні якості.

За результатами оцінювання переможцями конкурсу стала команда виконавчого комітету Білозірської сільської ради; на другому місці — вокальний колектив «Кришталеві роси» з села Ліпляве, третє місце у Григорівського сільського клубу Бобрицької сільради.

На фестивалі також розгорнулися гастроярмарок та ярмарок виробів місцевих жителів. Також функціонували майданчики для дитячих розваг, виступали творчі колективи, організовані благодійний аукціон і лотерея.

Вдалося зібрати 85 тисяч гривень, які спрямують на придбання дронів. Окрім цього, Укргідроенерго підтримали збір Бобрицької громади, виділивши пів мільйона гривень на безпілотники для українських захисників.

Ольга КВЯТКОВСЬКА

Читайте також: «Борщі від родини» сушать у Черепині

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *