На Звенигородщині розпочали низку заходів, присвячених 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, виставкою робіт юних художників. Виставку провели у “Тарасовій юрті” – мистецькому просторі, облаштованому в міському парку з нагоди святкувань на честь Кобзаря для знайомства з казахською культурою.
Цей артоб’єкт встановлено в рамках проєкту «Юрта незламності» (проєкт за ініціативи представників української влади та казахської діаспори в Україні). Експозиція доповнилася портретними зображеннями Тараса Шевченка, виконаними учнями художньої школи. Урочистості з нагоди дня народження Шевченка відбудуться у Моринцях та Звенигородці, з участю представників Казахстану, інформують у Звенигородській міськраді.
Як відомо, Тарас Шевченко народився в сім’ї селянина 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 року в селі Моринці на Звенигородщині. У 1847 році його заслали в Казахстан, де він мав можливість ознайомитися з життям місцевого тюркомовного населення, що сповідувало іслам. Поет неодноразово показує своє зацікавлення казахським побутом, фольклором, релігійними віруваннями. Казахська тема зайняла помітне місце й у живописі Тараса Шевченка. Під час подорожі до Раїма й перебування в Приаральї він створив близько двох десятків малюнків, де зображене життя казахів та інших народів цього регіону. Поет був противником імперської політики Росії. Вважав, що ісламські народи росії є такими ж жертвами цієї політики, як і українці.
Та найбільше мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Читайте також: З ім’ям Шевченка — 100 років