Гроші за спалений у травні газ пішли «не туди». Чи вдасться їх забрати?

Ви сумлінно заплатили в червні за газ, використаний у травні, своєму традиційному постачальнику — «Черкасигаз збуту», «Уманьгаз збуту»? А даремно. Бо тепер матимете мороку: треба було в травні заплатити іншому постачальнику — «Нафтогазу». Ви не знали й оплатили по квитанції? Ваші проблеми.

Кабмін з 1 травня, виявляється, змінив усім нам постачальника. А «усіх нас» багато: сімнадцять газзбутів не змогли виконати своїх функцій перед 8,8 млн побутових споживачів, бо не домовилися про нові угоди про закупівлю палива. А 17 червня до «Нафтогаз України» повідомив, що до нього, як до ПОН — постачальника останньої надії — перейшло ще 1,3 млн домогосподарств, зокрема й Черкас та Умані. Але черкасцям в контакт-центрі Нафтогазу повідомляють, що вони перейшли таки з 1 травня!

Споживачів перевели на повноцінні угоди з «Нафтогазом» автоматично. Але чому ж автоматично не перейшла з людьми за новим постачальником їхня переплата? Чи доведеться особисто забирати у газзбутів заплачені кошти за період, коли вони вже не були постачальниками голубого палива?

Так, кажуть у контакт-центрі. Бо механізму автоматичного переведення коштів між компаніями не існує! Вони радять особисто звернутися до попередньої компанії-постачальника з відповідною письмовою заявою. Згідно з законодавством, він не може відмовити у поверненні переплати.

Отож, понад 10 мільйонів платників повинні особисто прийти і написати заяву? А хіба не 21 сторіччя надворі? Коли все вирішується натисканням трьох кнопок?

Щоб сплачувати за газ новій газопостачальній компанії, треба отримати новий номер особового рахунку. Для цього необхідно перейти в чатбот GASUA (у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger) та ввести ЕІС-код (шістнадцять символів, він є в квитанції). Отримати особовий рахунок також можна, звернувшись до контакт-центру газопостачальної компанії «Нафтогаз України».

До речі, ПОН — це страховий механізм на ринку газу: компанія автоматично підхоплює клієнтів, котрі залишилися без постачальника, і забезпечує їх газом впродовж 60 діб, поки ті шукають нового постійного постачальника газу. Тобто через 60 днів знову гроші можуть піти не туди. «Не платитиму чотири місяці нікому, поки не визначаться, хто постійний постачальник» — з’явилися у споживачів і такі думки. В тих, звісно, в кого нема субсидії, яку можуть відібрати через борг.

Що ж до субсидій при зміні постачальника газу, то вони, як і всі пільги, зберігаються автоматично. Їх підтягнуть у платіжки від нової компанії. Тож ходити принаймні для вирішення цих питань нікуди не треба.

Друковані рахунки «Укрпошта» обіцяє доставити після 25 липня. І лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

Наш кор.

Коментарі
  1. падлюки перевести мовчки вони спромоглися,а перерахувати гроши самі не можуть бігай тепер за ними ,а я дзвонила в червні своєму постачальнику сказали шліть сюди а коли вам прийде квитанція на другий рахунок будете туди платити ,так і зробила фактично мене ввели в оману і що мені тепер робити якщо я інвалід і самотня сплачую рахунки через приват 24 бігати повертати гроші не можу це значить мене обікрали?

  2. Нема механізму, то хай зроблять. За ті гроші, що ми ім платили, можна вже було щось придумать для людей. Враження, що то все навмисно. Хтось поіде на Канари

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *