На Уманщині може залишитися лише одна “загальна” лікарня

Третій — інфраструктурний етап медичної реформи передбачає створення госпітальних округів на базі областей, що може призвести до створення в Уманському районі лише однієї загальної лікарні.

На останній сесії Монастирищенської міської ради було прийнято звернення депутатів міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Черкаської обласної військової адміністрації та Уманської районної військової адміністрації щодо збереження у великих громадах так званих загальних лікарень, адже, наприклад, Уманська кластерна лікарня в сучасних обставинах не в змозі справитися з потоком пацієнтів. Про це написав у соцмережі міський голова Монастирища Олександр Тищенко. Та додав: “Віримо, що нас почують”.

Наводимо текст звернення:

Звернення
депутатів Монастирищенської міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Черкаської обласної військової адміністрації, Уманської районної військової адмiнiстрації, рад територіальних громад Черкаської області про внесення змін в iнфраструктурний етап медичної реформи

Кабінет Міністрів України на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» розпочав новий етап медичної реформи iнфраструктурний, який передбачає створення на базі областей госпітальних округів. в кожному окрузі будуть створені звичайні, кластерні та надкластерні лікарні. Передбачається, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластернi лiкарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
Згідно з проектом МОЗ одна загальна лікарня має розташовуватися з розрахунку на 50-80 тисяч жителів, а кластерна — на 150 тисяч. В той же час зазначеним проектом в Уманському районі, при населеннi 254,2 тис. жителів, передбачається створення однієï кластерної лікарні (на базі Уманських районної та міської лікарень) і всього однієї загальної. Тобто, з діючих на cьогодні лікарень колишніх Жашкiвського, Маньківського, Монастирищенського та Христинівського районів залишиться тільки одна загальна лікарня, яка буде надавати базові медичні послуги. Це може призвести до того, що така реформа не покращить, як це передбачається Законом, а значно погіршить доступність медичного обслуговування населення.
По-перше, матеріальна база Уманських лікарень не в змозі задовольнити потреби в стаціонарному лікуванні населення всього району. В даний час Уманські лікарні здійснюють централізоване лікування інсультних, інфарктних та ковідних хворих. Місць катастрофічно не вистачає. Щоб направити ковідного хворого, необхідно зробити десяток дзвінків і чекати не один день. Різнополі інсультні хворі, яких машини невідкладної допомоги, зразу відвозять в Уманську лікарню, через відсутність необхідної кількості палат, часто розміщаються в одній палаті. Ми чудово розуміємо, що при сучасній ситуації в державі, будуватися нові корпуси не будуть, а з ліквідацією колишніх трьох районних лікарень потік хворих в кластерну лікарню зросте в рази.
По-друге, відстань від м.Монастирища до м.Умані складає 50 км, а з частини населених пунктів -60-90 км. Подолати її за час до однієї години, як вимагають умови реформи, по зруйнованих дорогах – нереально. Час доїзду часто буде становити 2-3 години легковим автомобілем, в кого він с. В кого немає, то час доïзду становитиме 4-5 днiв у зв’язку з проблемами автобусного сполучення.
Аналогічна ситуація і в інших громадах.
Враховуючи вищесказане, з метою збереження діючих лікарень в Монастирищенській, Христинівській, Жашківській та Манькiвськiй громадах, просимо Міністерство охорони здоров’я та Кабінет Міністрів України зменшити показник кількості населення для збереження загальноï лікарні до 30 тисяч осіб.
Черкаську обласну, Уманську районну військові адміністрації, враховуючи досвід Сумської обласноï вiйськової адміністрації, просимо підтримати нашу пропозицію та направити відповідне звернення МОЗ та Кабінету Міністрів України.
Радам територіальних громад Черкаської області пропонуємо розглянути зазначене питання та направити подібні звернення МОЗ та відповідним військовим адмiнiстрацiям.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *