У час війни одне з нагальних питань — трудові ресурси, нестача кадрів. Минулого четверга під час Національного ярмарку вакансій у Черкасах роботодавці вийшли на прямий контакт із людьми, які шукають роботу.
Черкащина презентувала вакансії понад 200 провідних роботодавців для більш ніж 2000 учасників ярмарку.
В обласному центрі з пропозиціями, роз’ясненнями, як до них влаштуватися та на які умови, вийшли на Соборну площу представники швейної фабрики «Вид», кондитерської фабрики «Світ ласощів», ГК «Формула смаку», гіпермаркету «Епіцентр К», КП «Черкасиелектротранс», управління Поліції охорони в Черкаській області та інших бізнесів.
Особливий акцент нині — попит на кадри «чоловічих» професій. Потрібні транспортувальники, вантажники, слюсарі, електрики, машиністи, водії, навіть бариста, сушист і піцайоло… Виробництва намагаються де повніше механізувати процеси переміщення, вантаження продукції та інші «силові» ланки, а де — брати жінок на досі традиційно чоловічі ділянки.
Черкащина — в лідерах із реалізації пілотного проєкту перенавчання й працевлаштування жінок на «чоловічі» професії, розповів Олександр Джур, директор обласного центру зайнятості. Жінки тепер частіше стають йдуть на роботу за спеціальностями деревообробної промисловості, поліціянтками, рятувальницями, водять авто й тролейбуси. У закладах профтехосвіти збільшується контингент дівчат: зокрема, в автодорожньому ліцеї, у здобутті будівельних професій.
Обласний центр зайнятості системно втілює державну політику «Зроблено в Україні» й зокрема на Черкащині, зазначив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Вона передбачає доступні кредити для бізнесу, компенсації за обладнання українського виробництва, гранти, зокрема за програмою «Власна справа» — для ветеранів та ветеранок, їхніх дружин і чоловіків. Є інструменти підтримки у сфері зайнятості для внутрішньо переміщених людей, для людей із інвалідністю та молоді. За час дії таких програм на Черкащині понад 700 переможців отримали з держбюджету на свої бізнес-проєкти понад 150 мільйонів гривень.
Подія стала частиною загальноукраїнської ініціативи. Ярмарки цього дня відбулися одночасно в усіх регіонах країни — у містах обласного та районного значення.
Лариса СОКОЛОВСЬКА
Читайте також: Докладно для роботодавців: що треба знати про організацію працевлаштування осіб з інвалідністю