До цього опалювального сезону готові всі шістнадцять підприємств теплопостачання області, які обслуговують 127 котелень. Готова навіть Сміла, де раніше роками включали опалення із запізненням, а то й після політичних мітингів та перекриття смілянами доріг.
Як повідомив заступник очільника області Антон Царюк на брифінгу в медіацентрі ОВА, централізовано опалювальний сезон розпочинається в кожному населеному пункті тоді, коли вирішить громада.
Враховуючи виклики війни, передбачено оперативне реагування на надзвичайні ситуації. Особливий акцент, розповів Антон Царюк, — на забезпечення джерелами резервного живлення підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг. Це — генератори різної потужності, подекуди й сонячні панелі (в тому числі з накопичувачами для рівномірного продукування енергії). В області вже діють 16 когенераційних установок. Очікується їх надходження в Канів, Умань і додатково до наявних у Черкаси.
На випадок відключення від електропостачання закладів соціальної сфери та стаціонарних закладів охорони здоров’я області, їх стовідсотково забезпечено резервними джерелами живлення. Переважно це — генератори різної потужності.
Щодо можливих ризиків, то у кожній тергромаді, на кожному підприємстві теплопостачання, водопостачання, водовідведення затверджені плани реагування на НС. Підготовлена спеціалізована техніка, навчено сили цивільного захисту.
Тарифи для населення в цьому опалювальному сезоні зберігаються ті, які діяли на 24.02.2022 року. А от для бюджетних, комерційних організацій діятимуть тарифи, які встановлені регулятором — тергромадами або національним регулятором.
Наш кор.
Читайте також: Які пільги на житлово-комунальні послуги мають військовослужбовці та членів їх сімей