Осінній комплекс на ланах «Ниви»

Їдеш шляхами Шевченкового краю і зримо відчуваєш прихід осені. Не лише в пожовтінні листя на деревах і чагарниках, у висохлих травах узбіччя, а й на навколишніх ланах, що впритул підступають до доріг. Бо на полях аномальна цьогорічна спека не те що прискорила прихід осінніх робіт, а безжальним батіжком неймовірної жари спрямувала аграріїв на плантації соняшнику та кукурудзи, на поля сої й на ниви, де осіння сівба має володарювати. В основному головна турбота — жнивування пізніх культур, але чимало ґрунтообробних агрегатів готують землю для осінньої сівби. Багато хто вже й цю роботу розпочав, а дехто веде її повним ходом.

Уся пшениця «Ниви» — продовольча

Зі збиранням ранніх зернових ДП ДГ «Нива» впоралося доволі швидко, так що я навіть не встиг побувати в селі Христинівка на жнивах. Тому нині поцікавився в директора цього агропідприємства Лариси Мітіогло, як вродили ранні зернові.

— Хоча в процесі вирощування та догляду цьогоріч і не бракувало різних погодних негараздів, однак нам гріх ображатися на врожайність наших ланів, — поділилася своєю думкою Лариса Василівна. — Озимої пшениці вийшло по 76 центнерів із гектара. Озимий ячмінь трохи (на якихось 50 кілограмів) поступився пшениці, його зібрали по 75,5 центнера з гектара. Вся цьогорічна пшениця (а це 4 тисячі тонн) — продовольча, належить до 2 й трохи до 3 класу. Дещо гірше, ніж сподівалися, вродив озимий ріпак.

Збирання соняшнику — рекордно раннє

— Яка ваша думка щодо соняшнику?

— В попередньому номері «Черкаського краю» ви наводили слова ветеранки праці з Маньківщини, яка говорила, що не пам’ятає такого раннього масового збирання соняшнику. Подібне скажу і я: не пригадую, щоб отак раптово, ще в серпні, дозрів соняшник. Ми також почали його молотьбу попереднього місяця, нині вона наближається до завершення. Звичайно, дозрівання цієї технічної культури прискорила рекордна липнева та серпнева спека. Через таку жару термін цвітіння значно скоротився. Яка на загал буде врожайність, побачимо, коли домолотимо останні гектари. Це може статися якщо не завтра, то — післязавтра.

Робота на нивах кипить

Нині на ланах Державного підприємства «Дочірнє підприємство «Нива» осінній комплекс польових робіт — у повному розпалі. Йде молотьба соняшнику, вслід за нею на плантації механізатори подрібнюють пожнивні рештки та дискують поверхню ґрунту. Триває передпосівна підготовка ґрунту для майбутньої озимини, ведеться сівба. Словом, робота в «Ниві» кипить. За комбайнами на соняшникових полях здіймається сяка-така дрібна пилюка, а за культиваторами та сівалками курява стоїть хмарою. Особливо — за культиваторами, які, на відміну від сівалок, рухаються значно швидше. В суботу досіяли останню ділянку озимого ріпаку, бо вже терміни його сівби збігають. А на ділянці, яка через дорогу, око радують вже й сходи цієї технічної культури. Досить непогані, бо якраз цей клапоть землі засіяли після дощику, що посприяв проростанню насіння.

— Хоча й кажуть, що проси не дощу, а врожаю, але нині просимо дощової благодаті з небес, — сказав головний агроном агропідприємства Андрій Качур. — Сіємо озимину з надією, що довгоочікуваний дощ посприяє швидкому й дружньому проростанню посівного матеріалу. Та й інша робота підганяє нас, щоб не гаялись. Маю на увазі збирання зернової кукурудзи. Воно також цієї осені розпочнеться значно раніше, ніж у попередні роки.

Василь МАРЧЕНКО, фото автора. с.Христинівка Уманського району

Читайте також: Своєю технікою і власними силамиведуть силосування в ДП ДГ «Нива»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *