Залучення сімейних лікарів знижує потребу стаціонарного лікування психічно хворих. Про такий прорив у медицині прозвітували під час засідання профільної комісії обласної ради. І назвали це… однією з причин, щоб об’єднати три диспансери в Черкасах: приєднати Черкаський обласний шкірно-венерологічний та наркологічний диспансер до психоневрологічного диспансеру.
«Об’єднання закладів дозволить довантажити та сконцентрувати надання допомоги в межах одного закладу, отримати більш вигідні надходження за програмою медичних гарантій», інформують у Черкаській облраді.
Відповідні проєкти рішень опрацювала профільна постійна комісія та рекомендувала на розгляд сесії.
За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я Тетяни Бондар, шкірно-венерологічний диспансер надає спеціалізовану амбулаторну допомогу з дерматовенерологічними захворюваннями дорослим та дітям. У складі підприємства працює три лабораторії, де здійснюють різні дослідження, зокрема й для інших лікувальних установ. Цьогоріч заклад міг підписати договір з НСЗУ лише на 1 пакет послуг. Однак саме з цієї причини Нацслужба у підписанні відмовила. Зараз заклад надає лише платні послуги та шукають бюджетного фінансування.
За попередніми оцінками в разі об’єднання очікується скорочення на 10 штатних одиниць з економією по фонду оплати праці в 1,6 млн грн. Скороченим працівникам запропонують місце роботи в іншому лікувальному закладі.
В разі відмови від реорганізації, потрібно буде шукати додаткове фінансування для закладів, що становить близько 14 млн грн.
Також Тетяна Бондар зауважила, що, згідно з наказом МОЗУ, затверджено зміни до переліку закладів охорони здоров’я, в якому виключений такий тип закладів, як “наркологічний диспансер”. Це ще одна причина, щоб об’єднати три диспансери.
Наступний чинник, що вплинув на об’єднання закладів – зниження потреби у стаціонарному лікуванні психічних захворювань. Таку тенденцію зумовило залучення до допомоги населенню сімейних лікарів та розвиток фармації, йдеться на сайті.
У 2023 році 34% ліжкофонду психоневрологічного диспансеру та майже 40% наркологічного диспансеру не застосовувалося. Персонал не мав відповідного навантаження. Один із чинників, що спричинив нераціональне використання матеріального й кадрового потенціалу закладів – дублювання функцій саме по стаціонарній допомозі.
На думку реформаторів, позитивними результатами здійснення такої реорганізації буде:
– раціональне використання наявного кадрового потенціалу та ліжкового фонду;
– забезпечення оптимізації надання медичної допомоги пацієнтам психіатричного профілю та уникнення дублювання функцій;
– раціональне використання фінансових можливостей. Можливість здійснення матеріальних мотиваційних заохочувальних заходів для працівників;
– економія коштів обласного бюджету на утримання будівель (комунальні платежі та інше);
– підвищення якості надання психіатричної та наркологічної допомоги
Читайте також: Як працюватимуть лікарні цього року?