Значна частина насаджень у місті закладалася у період масової забудови 60–х років минулого сторіччя. Відтоді дерева давно перейшли вікову межу безпечності, інформують у міській раді Звенигородки.
Частково проблему вирішували обрізанням крон, як от на алеї Слави, що біля монумента “Танк”. Також таким чином видаляли гілки, вражені омелою, та ті, що загрожують падінням у вітряну погоду.
Та в тих випадках, де цей метод не може бути застосований, дерева планують видаляти повністю. Лише впродовж останнього року безпосередньо в центрі міста тричі вітер валив старі дерева. Двічі — в міському парку. Третій випадок, зовсім недавній, коли липа впала на проспекті Шевченка, навпроти відділення банку, пошкодивши припарковані поруч автомобілі.
Заступник міського голови Сергій Щербина говорить, що старих дерев у місті потрібно позбавлятися вчасно. Але часто самі жителі міста заважають роботі, починаючи чинити опір вирізці аварійних дерев. Комусь тіні не вистачає, а хтось переконаний, що: “Дерево живе й воно може ще сто років простояти!”
— Те що дерево візуально не пошкоджене, зовсім не означає, що воно не трухляве із середини, — наголосив Сергій Щербина, — Часто не фахівцю це важко зрозуміти, тому й маємо опір. Щоб зменшити кількість нарікань робимо фото зрізів при розкряжуванні стовбурів, показуючи потім скаржникам, які невдоволені вирізкою. В будь-якому разі ця робота в Звенигородці триватиме, й максимум із запланованого потрібно виконати саме впродовж червня.
На заміну видаленим насадженням вже восени стануть молоді, обіцяють чиновники. Використовуватимуть спеціалізовані паркові культури — сучасні за естетикою та стійкіші до хвороб.