icon clock18.10.2023
icon eye53
Суспільство

В області оперативно готують кадри для відділень реабілітації

Фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, психологи й інші фахівці повинні входити в команду лікарів та медсестер, які обслуговують реабілітаційні відділення лікарень. Ця та інші вимоги жорстко прописані у договорах медзакладів з Національною службою охорони здоров’я. Це підкреслила учора на брифінгу в облдержадміністрації Тетяна Бондар, заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА.


Війна, і після тяжких травм люди потребують тривалої реабілітації. В області стаціонарну реабілітаційну допомогу зараз надають на 223 ліжках шість медзакладів, переважно обласного значення, амбулаторну — дев’ять. Ще дві лікарні мають підписати пакети медичних гарантій із НСЗУ. Порівняно з минулим роком в області реабілітацію пройшло цьогоріч уже майже на 900 осіб більше, зазначила Тетяна Бондар.

— У кожному реабілітаційному відділенні має бути щонайменше від 30 до 60 ліжок для пацієнтів, — відзначила Тетяна Бондар. — В окремих закладах, де уже діють реабілітаційні відділення, будемо збільшувати потужності. Крім того, важливе питання технічного оснащення та забезпечення кваліфікованими спеціалістами.

Лікарі перелічених вище спеціальностей, сестри медичні з реабілітації, асистенти фізичних терапевтів, асистенти ерготерапевтів — це відносно нові професії. Тож Черкаська медична академія отримала ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти «Терапія та реабілітація», студенти вже вчаться. Також медсестри проходять перепідготовку на короткотермінових курсах при одному з навчальних закладів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *