Вручення квитка НСЖУ стало подією

Минулої п’ятниці, 4 липня, Тальнівська громада пошанувала журналістську працю. Приводом став неординарний випадок у сучасній історії НСЖУ: до лав Національної спілки журналістів України прийняли 96-річного тальнівчанина Олега Сошинського, який понад 65 років, як позаштатний автор, активно співпрацює з регіональною газетою «Колос».

І досі не полишає пера й фотоапарата

Олег Сошинський — заслужений працівник культури України, почесний громадянин міста Тальне, з 1965 по 1989 роки очолював районне управління культури. З газетою «Колос» взаємодіє з 1958 року. У 1966-му заснував аматорську кіностудію «Стожари» й відзняв понад пів сотні кінофільмів про рідний край і його жителів. Ці стрічки були переможцями республіканських фестивалів документального кіно, їх транслювали на українському телебаченні. Світлини та дописи Олега Сошинського публікували газети «Черкаська правда», «Молодь Черкащини», «Культура і життя», журнали «Україна», «Ранок», «Пам’ятки України». У зрілому віці видав дві авторські книги: «Дорога до парку» (2019) та «Мелодії життя» (2021).

Нині Олег Сошинський веде активну громадську діяльність, дописує в газету, в мережі заснував спільноту «Колос-95» до ювілею часопису, котрий відзначатимуть цьогоріч 9 жовтня. У стрічці групи публікує історію видання, додає власні унікальні фотографії, зроблені в минулому столітті.

Рекомендували поважні медійники

Рекомендували ветерана громадського медіасектору до вступу в спілку відомий київський журналіст Микола Канішевський та редакторка газети «Колос» Ірина Рогова.

«Коли гортаєш підшивки минулих років, то під дуже багатьма світлинами стоїть підпис «Фото Олега Сошинського», — зазначила Ірина Рогова. — І такі вони вдалі, професійні, як кажуть, «живі», бо передають не лише образ людини, а й її настрій. Коли Олег Іванович вийшов на заслужений відпочинок, то написав цікаву книгу «Дорога до парку». Це — збірка розповідей про події в Тальному з 40-их років минулого століття й до нашого часу. Спершу ці замальовки друкувалися в нашій газеті. Отримували гарні відгуки від читачів, бо йшлося там про багатьох людей, довоєнний час, окуповане німцями місто, післявоєнний період, підприємства, які будувалися, нові садочки, школи, клуби і, звичайно, про долі тальнівців. Це — історія нашого міста мало не цілого століття».

Київський медіадіяч, уродженець Тальнівщини Микола Канішевський назвав цю подію унікальною. За свою чималу творчу працю він не пригадує випадків, щоб у 96 років людина набула членства якоїсь спільноти. А Олег Сошинський заслужив на це багаторічною плідною творчою працею.

— У 86 років Олег Іванович втратив зір, — розповів Микола Дмитрович. — І в 92 роки зробив операцію. Відтоді знову побачив світ. Якось узяв до рук телефон, йому показали, як зайти в соцмережу, й нині він творить свою електронну книжку. В рамках підготовки редакції улюбленої газети до поважного ювілею, пише та ілюструє ще й 95-річну історію «Колоса».

Вшанували місцевих журналістів

Вручення Олегу Сошинському посвідчення члена НСЖУ стало святом пошанування всіх місцевих журналістів — членів творчої спілки. У затишній залі Тальнівського музею історії зібралися колеги — газетярі, фахівці й ветерани сфери культури, шанувальники друкованого слова. Музейні працівники підготували чималу виставкову експозицію, що вмістила матеріали про 27 медійників — членів НСЖУ, які нині працюють у громаді, друкувалися в різні роки, є уродженцями краю. Члени територіальної громади на чолі з міським головою Василем Сідьком, творчі друзі вітали винуватця урочистості, висловлювали слова поваги, дякували за багаторічну працю на благо краю.

Посвідчення члена творчої спілки Олегу Сошинському вручив очільник НСЖУ Сергій Томіленко.

— Національна спілка журналістів України об’єднує молодь і ветеранів із різних видів медіа, — прокоментував Сергій Антонович. — Сьогодні в Тальному — символічний прийом до лав НСЖУ нашого колеги в авторитетних літах. Вбачаємо, що це — усвідомлений крок Олега Сошинського, який усе своє життя був і є творчою особистістю, добровільно обрав нашу організацію, поповнив її досвідом і мудрістю. Цим ми демонструємо, наскільки спілка відкрита, цікава для людей безвідносно до віку, а об’єднує нас творчість, повага до професії, відповідальність перед аудиторією. Мудрі поради від ветерана стануть корисними для молодших колег. Понад те, разом із земляком Миколою Канішевським Олег Іванович привертає увагу до ювілею локальної газети «Колос», що стає подією національної ваги, ствердженням важливості журналістської професії, її цінностей, сталих традицій та місії.

Розчулений увагою Олег Сошинський зазначив, що прийом у НСЖУ — радість у його житті.

— Для мене велика честь і шана долучитися до творчої когорти, з якою я працював ще з кінця 1950-их років, — зізнався Олег Іванович. — Дуже вдячний, що мене поцінували та прийняли в спілку. Поки матиму сили, писатиму. Нинішнім журналістам бажаю бути правдивими, пропагувати те, що зараз важливе для держави та всього нашого народу. Потрібно глибоко вглядатися в життя трудівників, і мені приємно, що місцеві газети пишуть про людей.

Обговорили проблеми газетярів

У рамках робочого візиту в селі Поташ Уманського району Сергій Томіленко та Микола Канішевський провідали легендарного ведучого Українського радіо та телебачення Олександра Сафонова, прикутого до ліжка через хворобу. Того дня відбулися також зустрічі з колективами регіональних видань «Колос» і «Новий дзвін», під час яких медійники обговорили проблемні питання діяльності редакцій.

Тетяна КАЛИНОВСЬКА, місто Тальне

Читайте також: Юні журналісти розповідали про стійкість

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *