Навряд чи є в Черкасах користувачі громадського транспорту, які ні разу не оплачували по валідатору проїзд за себе одного двічі або й тричі — випадково або через незнання. Чи можна повернути кошти в такому випадку?
Валідатор, той що спереду, у автобусі №36 1 вересня не працював, зяяв чорним екраном, а той, що позаду, світився голубеньким. Туди й пробралася у трохи заповненому людьми салоні. Дівчина, яка стояла вакурат перед валідатором, тримаючи поперед себе клітку для пташок, мусіла незручно відхилитися убік, а я, віддалік приклавши банківську картку, не могла в потрібний момент відірвати її від екрана через різке прискорення автобуса. Хоч уже під карткою і зелена галочка швидко засвітилася.
Сховала картку, але в цю мить кондукторка, глянувши на екран валідатора, побачила на ньому червоний хрестик. «У вас проплата не пройшла!» — констатувала вона. «Перед цим була зелена галочка, — апелюю я, — і вже висвітилося «Зміна відкрита», тобто оплата пройшла. Ну та зараз прийде повідомлення з банку…». Але повідомлення не було — в країні перебої з електрикою. Проїхавши ще кілька зупинок, під очікувальним поглядом кондукторки проплачую ще раз. Знову умить — зелена галочка, але — жодних повідомлень банку.
І тут я починаю здогадуватися: валідатор, ця бездушна залізяка, через те, що я не прийняла швидко картку, почав зчитувати з неї вдруге, але, або недоотримавши інформацію або сприйнявши повторне прикладання як помилкове, висвітив хрестика.
Удома телефоную у ТОВ «Смарт Тікет Технолоджі»: чи було дві проплати? Кажуть, ще не бачимо, телефонуйте завтра. А вранці прийшло два повідомлення банку про списання коштів за вчорашній проїзд. Смарттікетівці теж уже були в курсі, і запропонували: щоб повернути зайво сплачене, пришліть обидва банківські повідомлення у месенджер «Телеграм» за таким-то номером телефону. Але ж цього, заснованого московитами, месенджера у мене немає і встановлювати його я не збираюся! Тому шукаю знайомого, у якого він є, і ми пересилаємо. Проте інженерний відділ «Тікету» нічого не одержує. Перепитую номер телефону — очевидно, я переплутала цифри, тому наше повідомлення пішло не туди — його одержала якась квіткова фірма, і там були дуже здивовані. Побажавши їм процвітання, ми пересилаємо інформацію ще раз. З «Тікету» у відповідь присилають бланк заяви на повернення коштів у форматі PDF, яку треба вивести на принтері, заповнити, вказавши реквізити свого банківського рахунку, відсканувати, додати копію чеків про сплату коштів…
Добре, що мені не довелося для всього цього встановлювати «Телеграм», купувати принтера і сканера — люди виручили.
Йдеться про смішну суму — 13 гривень, за два тижні мені її зі «Смарт Тікет Технолоджі» й повернули. Але саме тому, що вона смішна, чи кожному вистачить терпіння і ресурсів отак її повертати? Он подружка пробувала — кинула на півдорозі. А скільки тих, що й не пробували? Якщо ж дарувати надавачам сервісу хиби, дефекти і огріхи їхніх послуг, вони їх і не вдосконалюватимуть.
Лариса СОКОЛОВСЬКА
До речі, за проїзд в електротранспорті Черкас у 2023 році пасажири сплатили 22 мільйони 975 тисяч 620 грн.
Читайте також: Водіїв тролейбусів навчають у Черкасах