Їжа з асфальту: в Каневі штрафуватимуть стихійників

У місті створили спеціальну комісію, яка виявлятиме стихійну торгівлю. Рейди у Каневі проводитимуть щодня разом із поліцією. Порушників каратимуть за законом.

У Каневі активізували боротьбу з несанкціонованою торгівлею. Відповідне розпорядження підписав міський голова Ігор Ренькас 23 липня. Причина — різке зростання випадків стихійної торгівлі у людних місцях, передусім біля популярних магазинів, таких як «АТБ», «Диво» (вул. Героїв Дніпра), «Стимул» (вул. Енергетиків) та в інших районах міста.

«Продавати продукти на тротуарах — незаконно», — наголошують у міськраді

Торгівля з землі чи з багажника автомобіля — явище не нове, проте нині воно набуло особливої активності. Влада попереджає: їжа, що продається на вулиці, не проходить санітарного контролю, а отже — може бути небезпечною. Влітку це особливо актуально — через спеку продукти швидко псуються, імовірність отруєння чи інфекцій значно зростає.

Окрім загроз здоров’ю, стихійна торгівля створює хаос у громадських місцях, захаращує тротуари, ускладнює рух пішоходів, провокує конфлікти. У міській владі зазначають, що це також удар по чесному бізнесу, адже нелегальні торговці не платять податки, не реєструються і не несуть відповідальності за якість товару.

Комісія + поліція

Для припинення порушень у Каневі створено спеціальну комісію, до складу якої увійшли представники міської влади та правоохоронці. Комісія вже розпочала рейди, під час яких виявлятимуть і штрафуватимуть порушників.

«Несанкціонована торгівля — це не лише порушення правил благоустрою, а й адміністративне правопорушення, — підкреслюють у міськраді. — Відповідальність передбачена статтями 152 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення». Зокрема, стаття 160 КУпАП передбачає штраф до 119 грн із можливою конфіскацією товару, а стаття 152 — штраф від 340 до 1360 грн за порушення правил благоустрою.

Міська влада закликає канівців бути відповідальними — не купувати продукти в непристосованих місцях, навіть якщо ціни здаються привабливими. Купуючи в «стихійників», містяни не лише наражають себе на небезпеку, а й сприяють існуванню цього явища. Чи підтримають ці заклики жителі міста, покаже час.

Читайте також: На Черкащині торік закрилися 5,8 тисячі ФОПів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *