Юні журналісти розповідали про стійкість

Церемонія нагородження лауреатів XV всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творчих робіт «Я — журналіст!» із Черкащини проходила в науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького.

Цьогорічний всеукраїнський конкурс «Я — журналіст» став найбільш масовий за кількістю учасників

Творчі роботи надіслали 1007 школярів та студентів. Тему «Джерела стійкості» розкривали в статтях, фото- та відеоматеріалах юні українці з усіх регіонів та 12 країн світу, куди їх закинула доля через війну. Оцінювали творчі доробки представники Національної спілки журналістів України, закладів вищої освіти, журналісти, літератори, фотохудожники.

— Ми отримали емоційно наснажені роботи, які було нелегко читати та які надовго закарбувалися в пам’яті, — розповів організатор конкурсу, засновник школи універсального журналіста, секретар НСЖУ Віталій Голубєв. — За кожною роботою — історія тієї людини, про яку розповіли автори. Тому відчуваю важливість за поширення таких робіт. Це — голоси українців, які переживають події повномасштабної війни. Наш обов’язок — зберегти їхні історії. Водночас ми зібрали колекцію розповідей про стійкість. Не випадково обрали тему «Джерела стійкості», прагнули спрямувати учасників на осмислення: що допомагає їм триматися, хто є для них джерелом сили. Зараз починаємо поширювати роботи на інтернет-ресурсі «Я — журналіст», щоб зробити свій внесок у наповнення інформаційного простору прикладами стійкості маленьких і юних за віком, але таких сильних, українців.

Щоб відзначити учасників із нашої області, Віталій Голубєв приїхав у Черкаси з Рівного

Вітаючи конкурсантів, а також їхніх наставників і батьків, Віталій Юрійович розповів про ініціативу його родини, започатковану в 2009 році. А щоб присутні відчули атмосферу нагородження цьогорічних переможців у Києві, продемонстрував ролик урочистостей у центральному офісі НСЖУ. Спілка журналістів є постійним партнером майбутніх медійників.

Попри небезпеки того тривожного дня, на церемонію нагородження приїхали два десятки учасників та їхні педагоги з Черкас, Умані, Сміли.

Диплом лауреата й подарунки за чудові роботи отримали учениця Черкаського гуманітарно-правового ліцею Валерія Неліпа, студентки Черкаського державного фахового бізнес-коледжу Софія Чернова й Вікторія Синільник. Відзначене оригінальне осмислення теми студенткою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Лілією Джемесюк, першокурсником Уманського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Т.Г.Шевченка Дмитром Глущиком, учнем Черкаського фізико-математичного ліцею Дмитром Кабанюком, ученицею Смілянської ЗОШ №10 Єкатериною Кравцовою.

Вихованці дитячої телестудії «Unikko» гуртка «Юні кореспонденти» Центру дитячої та юнацької творчості в Черкасах Ксенія Нестерко, Анастасія Прядка, Богдан Котенко, Аліна Легкодух та Аліна Джура надіслали на конкурс багатогранні, не по дитячому осмислені, оповіді війни.

Творчий підхід — важливий!

Відзначено й школярку Золотоніської ЗОШ №3 Каріну Булах. Коментуючи роботу учня Черкаської гімназії №9 імені О.М.Луценка Тимофія Донця, Віталій Голубєв дивувався творчому підходу учасника. Це була не фоторобота, а картина, що не зовсім відповідала формату конкурсу:

— Коли я подивився інформацію про Тимофія на Ютубі, прочитав його творче досьє, був так вражений, що кілька разів відкривав біографію хлопця. Перевіряв, чи правильно вказаний рік народження. Йому — 15 років, а він уже був членом журі конкурсів, створює авторські мультфільми. Також має багато реалізованих творчих проєктів. Приємно здивований, що в Черкасах є такі талановиті старшокласники.

Учениця 8 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею Валерія Неліпа навчається в Школі універсального журналіста, яку організував Віталій Голубєв. Там і дізналася про можливість випробувати сили у творчому змаганні.

— Мрію пов’язати свою долю з журналістикою, — зізналася Валерія. — Мені подобається українська мова, цікаво спілкуватися з людьми. У цій сфері працює моя сестра, від якої перейняла захоплення. На конкурс підготувала статтю, в якій розповіла про людей, що для мене є стійкими, завдяки прикладу яких я можу триматися й бути сильною. Це — моя сестра, батьки, родичі, які справді надихають. Допомагала вчителька Світлана Вікторівна, яка підказувала, як розкрити тему, відредагувала твір.

Мета — об’їхати регіони України, щоб зустрітися з учасниками та викладачами

Організатор хоче особисто вручити нагороди, обдарувати призами, які надали благодійники. Це високо оцінили черкаські педагоги.

— Уперше за три роки студентів запросили на нагородження, — висловила приємність від заходу викладачка української мови та літератури Черкаського державного фахового бізнес-коледжу Світлана Кабанюк. — Усі дипломи міжнародних і всеукраїнських конкурсів, у яких беремо участь під час війни, отримуємо онлайн. Уявіть здивування, коли нас запросили до спілкування наживо. Повірте, дітям, які займаються творчою, волонтерською діяльністю зі школи, чи з коледжу, дуже важливо отримати підтримку дорослих, відчути себе переможцями й побачити перспективу.

Тетяна Калиновська

Читайте також: Журналіст у формі Володимир Мукан до останнього подиху документував війну

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *