Торік Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», як і вся країна, працював в умовах воєнного стану, повітряних тривог, відключень електроенергії… Попри всі складнощі, тут приймали відвідувачів, організовували виставки, брали участь у багатьох заходах. Деякими підсумками роботи поділилися фахівці музею на сторінці закладу в соцмережі.
Так, у 2024 році музеї та об’єкти заповідника відвідало 78600 осіб, для яких провели 3148 екскурсій. Науковці заповідника продовжували досліджувати історію, пам’ятки, культуру та природу Чигиринщини. Протягом року науковці закладу підготували 73 наукові та історичні довідки, 71 повідомлення на 31 науково-практичну конференцію. Було опубліковано 44 статті у наукових, науково-популярних виданнях, збірниках науково-практичних конференцій.
У співпраці з ЧДТУ в заповіднику «Чигирин» організовано та проведено науково-практичні конференції: Х науково-теоретичну конференцію «Соціальні та гуманітарні технології: філософсько-освітній аспект», VIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження». Молодший науковий співробітник відділу охорони пам’яток Алла Перепелиця стала лауреаткою Обласної краєзнавчої премії ім. М. Максимовича за книгу «Вершаці: історія і сьогодення».
Також тут реалізували мініпроєкт «Зручний музей» в рамках проєкту “Адаптація та доступність: інклюзивна культура” від фонду ІЗОЛЯЦІЯ. В рамках проєкту музей Богдана Хмельницького отримав 30 дерев’яних розкладних стільців та транзитну розкладну каталку для покращення умов перебування відвідувачів в експозиції.
Минулого року в заповіднику «Чигирин» завершено ремонтно-реставраційні роботи за проєктом «Реставрація (реабілітація) покрівлі на об’єкті культурної спадщини “Українська хата”» (с. Суботів).
Читайте також: Чигирин за рік спрямував на допомогу військовим 14 мільйонів гривень