Сучасне життя надає широкі можливості для самореалізації у будь-якій галузі. Більше того — пропонує рівні умови для всіх, незалежно від статі. І хоча багато де чоловіки й досі переважають, усе більше жінок сміливо змінюють стереотипи й доводять, що їм під силу будь-яка професія. Одна з них — канівчанка Оксана Дерябіна, майстриня з комплексного ремонту та обслуговування будинків на «Миронівській птахофабриці».
Оксана понад п’ять років працює в будівельній сфері. А розпочинала свій шлях із ремонтних робіт, навички для виконання яких опанувала самостійно. Потім за сприяння державної служби зайнятості навчалася цій професії, працювала в іншій сфері діяльності на кількох місцевих підприємствах, а зараз вирішила знову повернутися до ремонтів, але вже на більш професійному рівні й наразі працює за фахом та покликанням.
Уже понад пів року Оксана Дерябіна — в команді МХП. Працює в ремонтно-будівельній службі «Миронівської птахофабрики». Загалом у бригаді — 19 працівників, у тому числі — дві жінки, разом вони проводять ремонти як у житлових приміщеннях — будинках, гуртожитках, так і в офісах чи виробничих спорудах.
Жінка розповідає, що з радістю повернулася до професії, яка їй до душі, — маляра-штукатура. Крім того, тепер має постійну роботу в надійній компанії: «Мені важливо, щоб була стабільність, а не просто тимчасові підробітки. Я своєю чергою завжди готова працювати та докладати максимум зусиль задля досягнення класного результату, — розповідає вона. — В МХП почуваюся захищеною та впевненою в завтрашньому дні, адже тут маю не лише належну оплату праці, а й умови — спецодяг, необхідні для роботи інструменти та інвентар, соціальний пакет, хороший колектив».
Щодня Оксана разом із бригадою виконують цілий комплекс будівельних та опоряджувальних робіт. Нещодавно, приміром, провели малярні роботи у квартирах, де згодом оселяться працівники компанії: «Працюємо з хорошими матеріалами та за сучасними технологіями, аби забезпечити високий рівень якості, — пояснює майстриня. — Для мене кожен робочий день — це не лише рутина, а й творчий процес, де можна реалізувати свої професійні навички та винахідливість, щоб, як кажуть, душа раділа від зробленого».
Часто в таких сферах, як ремонт та будівництво, здебільшого працюють чоловіки, оскільки тут багато занять, що передбачають значні фізичні навантаження. Однак Оксана зазначає, що в їхній службі важливі не тільки ці функції — тут насамперед цінують професійність, уміння працювати в команді та досягати разом потрібного результату.
— Хоча колектив у нас в основному чоловічий, я не відчуваю жодної дискримінації. Навпаки — ми працюємо на рівних. Я не користуюся якимись поблажками через те, що я — жінка. Але знаю, що ми завжди можемо розраховувати на пораду чи допомогу одне одному, незалежно від того, кому вона потрібна — чоловікові або жінці. І це — найважливіше, — зазначає вона.
Сама ж Оксана також готова ділитися знаннями й досвідом із колегами, а ще — креативним поглядом. Жінка пояснює, що серед переваг своєї роботи вбачає не лише стабільність, а й можливість реалізувати свої творчі прагнення. Вдома вона любить малювати, втілюючи свої ідеї на папері, й це допомагає їй у повсякденній практиці та йде на користь спільній справі.
Усім, хто хоче спробувати себе у нетиповій для жінок царині, зокрема у напрямі будівництва й ремонту, Оксана радить не боятися й шукати можливості для реалізації та розвитку: «Якщо хочеш працювати й маєш до цього поклик, навчитися можна практично всьому. Важливо мати наполегливість, бажання та мотивацію. Зрештою, в МХП точно допоможуть — тут є і взаємопідтримка колег, і наставництво та експертиза від більш досвідчених співробітників, і комфортна робоча атмосфера».
Чимало важить і розуміння з боку членів родини. Приміром, її чоловік, який також працює у суміжній професії, завжди підтримує дружину, хоча спочатку й радив обрати якусь більш «жіночу» професію. Оксана ділиться, що він допомагає їй удома, коли є така потреба, або ж їй треба відпочити після зміни. Завдяки цьому в неї з’являється більше часу для себе та захоплення малюванням.
В умовах сучасного ринку праці попит на кваліфікованих працівників у будівельній сфері, будь-то чоловіків чи жінок, — великий. Тому для тих, хто хоче працювати в цьому напрямі, зокрема й у компанії МХП, є можливості не тільки для реалізації, а й для розвитку власної професійності та зростання. Історія Оксани Дерябіної з Канева — приклад тому.
Якщо ви також відчуваєте в собі поклик працювати й здобувати досвід у будівельно-ремонтній галузі — долучайтеся до команди «Миронівської птахофабрики». Дізнатися про вакансії можна телефоном 095 268 32 38, Наталія.
* На правах реклами