Гарячий сезон збору врожаю розпочався на Черкащині. Першими вийшли в поле аграрії Черкаського та Уманського районів. Вони почали обмолот озимого ячменю. В одному з господарств, де жнива вже стартували, побував журналіст «Черкаського краю».
Після тривалих хмарних днів, які хай і не часто, але приносили на терени області дощі, запанувала сонячна погода. І не просто багата на ясне небо, а спекотна. Літня тридцятиградусна спека — на всій Черкащині. Стовпчик термометра почав уперто щоденно дертися вгору, сягаючи позначок у 36-37 градусів.
На цей стрибок температури відразу ж відреагували лани Шевченкового краю, радикально змінивши свій колір із зелено-жовтого, чи навіть більше зеленкуватого, на однорідний жовтий. А над полями пшениці, ячменю, гороху та жита запанував запах дозріваючих хлібів. І постукали-попрямували на лани жнива. Першими вони завітали в ті господарства, які практикують вирощувати на своїх угіддях озимий ячмінь.
— Ця зернова культура має особливу властивість: озимий ячмінь дозріває найраніше, найпершим зустрічає збиральні агрегати, — розповідає директор СТОВ «Благодатне», що в однойменнному селі на Золотоніщині, Олександр Марченко. — Наше господарство в цьому переконалося наяву, бо не один десяток років вирощує озимий ячмінь. Він і дозріває набагато раніше за свого ярого тезку, і радує непоганим урожаєм. Ось і цього року маємо значну площу під озимим ячменем. Сюди й вийшли всі наші зернозбиральні комбайни. Вже перші скошені гектари й намолочене збіжжя показали, що воно має низький відсоток вологи й що жнивувати ми почали вчасно.
Конфігурація поля, що між перелісками, диктує свою схему руху зернозбиральних агрегатів, але це — не перешкода. Отож жниварі працюють, хай дещо і в сповільненому темпі, але якісно й не гаючи часу.
Ніби й недавно тут ішли дощі, а за комбайнами Олексія Черемиса і Артура Дехтяренка, що наближалися до нас, стоять хмарки куряви.
— Якщо так пектиме сонце, то через лічені дні вийдемо жнивувати й на пшеничний лан, — говорить Олександр Анатолійович. — Бо, що не кажіть, а таки — жнива, пора хліб збирати.
Василь МАРЧЕНКО, фото автора. Золотоніський район
На фото: Комбайнери Артур Дехтяренко (зліва направо) та Олексій Черемис, водій автомашини Ярослав Трубич та директор СТОВ Олександр Марченко.
Читайте також: Зернові: посіяне догляду вимагає