icon clock14.08.2024
icon eye37
Суспільство

«Зроблено в Україні» — про популяризацію вітчизняних товарів і допомогу бізнесу

Надати поштовх для розвитку вітчизняного бізнесу та підвищити конкурентоспроможність українських товарів можна навіть під час війни. В цьому переконані фахівці Державної служби зайнятості, які по всій країні створюють спеціальні офіси. Там консультуватимуть малий та середній бізнес, як отримати державну допомогу.

Колишня військова з Маріуполя Олена Стебліна змінила піксель на професійний кухарський кітель. Майже два роки Олена чекає чоловіка з полону, але попри все облаштовує власну кав’ярню-кондитерську на новому місці, бо обіцяла коханому втілити в життя спільну мрію. На грантові 500 тисяч гривень, надані державою, Олена закупила необхідне професійне обладнання. А вже днями в Черкасах відкриється нова локація. Максим Мельниченко (на фото крайній справа) виготовляє сувеніри з натурального каменю під власною торговою маркою. Придбане за грантові кошти обладнання дало змогу запустити нову лінію, щоб обрізки каменю перетворювати на стильні та незламні (підприємець придумує власні рішення, щоб посилити конструкцію виробу) аксесуари чи сувеніри. Й Олена, й Максим, як і чимало інших підприємливих людей, свого часу потребували роз’яснень фахівців щодо дії різних державних програм. Зрештою зараз вони ними успішно користуються.

Щоб примножити досвід надання консультацій та різнобічної допомоги малому й середньому бізнесу, на рівні держави вирішено започаткувати регіональні офіси «Зроблено в Україні».

Днями в Черкасах запрацювала перша така локація. Відкриття відбулося за участю директорки Державного центру зайнятості Юлії Жовтяк, начальника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, роботодавців та грантоотримувачів.

Це перший в регіоні офіс всеукраїнської платформи «Зроблено в Україні». Підприємці зможуть отримати інформацію, консультації про урядові програми та ініціативи з підтримки бізнесу, міжнародні й регіональні програми. Фахівці офісу супроводжують під час написання бізнес-планів, заповнення та подачі заявок на отримання гранту.

— Сьогодні це вже 20-ий такий офіс «Зроблено в Україні», який ми відкриваємо на базі центрів зайнятості. Всього за пів року дії проєкту ми бачимо, що рухаємося в правильному напрямку. Фахівці офісів уже надали понад п’ять тисяч консультацій із різних питань: урядові грантові програми, перенавчання та отримання ваучера, багато роботодавців приходять із запитом підбору персоналу, в тому числі й навчання під потреби підприємств. Ці офіси потрібні й діють на зміцнення економіки країни, — наголосила директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

На підтримку бізнесу в регіоні за урядовими грантовими програмами залучено майже 114 млн грн. За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Олександра Джура, з початку дії грантової програми «Власна справа» в області вже 447 підприємців отримали схвальне рішення на отримання до 250 тис. грн для власного бізнесу та ще 25 переможців визначено за грантовою програмою для ветеранів та другого з подружжя, що передбачає отримання коштів у розмірі до 1 мільйона гривень.

— Вітчизняне має бути в пріоритеті, популяризуймо своє. На рівні області ми активно займаємось промоцією Всеукраїнської платформи «Зроблено в Україні», — зазначив під час заходу начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. — Такі офіси значно посилять підприємців у сенсі вибору потрібної грантової програми, чи то вибору необхідної компенсації для створення умов для зайнятості, а десь — і змотивують започаткувати власну справу.

Довідково

В  офісах «Зроблено в Україні» консультують із наступних урядових програм:

– мікрогрант «Власна справа»;

– грант для ветеранів та другого з подружжя;

– грант на переробку/дрони;

– грант на сад;

– грант на теплицю;

– є-Оселя: програма доступного кредитування житла;

– доступні кредити «5-7-9»: інвестиційні кредити для переробної промисловості;

– закупівля української с/г техніки та обладнання: компенсація 25% витрат закупівлі.

Читайте також: Працевлаштування ВПО: в області компенсовано 17,9 млн грн

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *