«Борщі від родини» сушать у Черепині

Вже 10 років готують для захисників сухі борщі місцеві господині у Черепині на Корсунь-Шевченківщині. До страви додають шкварки й сухарики, що зберігаються довго. За неповний рік відвантажили на фронт понад 10 тисяч упаковок.

Ініціатива готувати сухі пайки для українських воїнів на передову виникла ще з 2014 року, — розповіла староста Карашинського старостинського округу Наталія Кузка. — Захисники озвучили проблему — коли йдуть на виконання завдань, їм незручно брати з собою тушкованки, ковбаси, немає можливості зварити поїсти. Тож ми почали шукати можливості їм допомогти. Разом із дівчатами подивилися багато відеороликів у мережі, вивчили поради, як правильно зробити, щоб продукти не псувалися. Вибрали найбільш оптимальний варіант. Далі міркували, як це все реалізувати на практиці. У нас в кооперативі було обладнання, за допомогою якого сушили овочі для іншої організації. З його допомогою й вирішили робити заготовки для борщів.
Жительки Черепина волонтерити йдуть щодня, як на роботу. До будівлі старостату, в якій облаштували імпровізовану кухню, приходять ще до початку робочого дня.

Після повномасштабного вторгнення справа набула більших масштабів

Наталія Кузка таку активність пов’язує з ініціативністю нової очільниці волонтерської групи Катерини Сліпченко, яка в 2022 році, рятуючись від війни, приїхала в Черепин зі стражденного Харкова. Катерина Сліпченко взялася готувати борщі більш технологічно. Разом зі своїми помічницями розробили привабливу етикетку продукту. На ній щире — «З любов’ю до ЗСУ».

— Такий борщ бійцю приготувати просто: вміст пакетика засипати в посуд, залити 500 мілілітрів кип’ятку, дати трішки настоятися — 7-15 хвилин, і він готовий до вживання, — пояснює Катерина Василівна. — До того ж у сухому вигляді — компактний, розміром із сірникову коробочку. В упаковці — 10 порцій: кожному бійцю по разу з’їсти. Відправляємо через волонтерів, особисто хлопцям, які нас знають і повідомляють про потреби.
До складу сухого борщу входять домашні овочі. Варену в мундирі картоплю труть, сушать і перемелюють. Моркву, буряки, капусту, зелень також труть, нарізають, а далі — сушать. Родзинка — спеції «12 овочів». За окремою технологією висушують м’ясо й шкварки. Для більшої поживності додають сухарики.
Від захисників отримують вдячні відгуки. Свідчення цього — численні подяки від командувачів різних військових підрозділів.

Тетяна КАЛИНОВСЬКА

Читайте також: Пріоритетне завдання для міської ради

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *