Упродовж квітня в Україні було зареєстровано понад 5,7 тисячі нових легкових авто, що на 11% більше, ніж торік. Водночас зростає попит на електрокари, інформує «Укравтопром».
Всього за весь минулий рік українці придбали 37,6 тис. авто з нульовим рівнем викидів, або у 2,8 раза більше, порівняно з 2022 роком.
Тенденцію щодо зростання попиту на електромобілі підтвердили й у Регіональному сервісному центрі МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях. Якщо порівняти статистику, то в 2022 році на Черкащині було зареєстровано 228 електрокарів (загальна їх кількість тоді була 456), у 2023 — 734 (1190). А цьогоріч за 4 місяці в області вже зареєстровано 303 машини на електротязі (загалом на Черкащині їх близько 1500). У квітні український автопарк поповнили понад 4,2 тис. авто на електротязі.
Загалом в Україні помітно зросла частка електромобілів — з 8,7% до 12,3%.
Європейські споживачі ставлять електрокари на третє місце при виборі нових автомобілів (вони ще поступаються бензиновим і гібридним авто, але вже випереджаючи дизель, який займає четверте місце).
Заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях Володимир Андрущенко розповів, що лише з 1 по 16 травня було проведено близько 10 тисяч реєстраційних операцій (майже вдвічі більше, ніж зазвичай). А, наприклад, за весь 2023 рік проведено 64 441 реєстрацію й перереєстрацію транспортних засобів.
На думку експертів, такий ажіотаж пов’язаний із новими нормами законодавства, де передбачена можливість вилучення автівок на потреби ЗСУ. Тож чимало автовласників переписують їх на родичів, зазвичай на жінок за договором дарування (в такий спосіб автівка залишається в родині). У зв’язку з великою кількістю охочих перереєструвати автівки, ускладнився й процес оформлення.
— Впродовж останнього місяця в області значно збільшилася кількість реєстраційних операцій із транспортними засобами, — розповів Володимир Андрущенко. — Якщо в січні адміністраторами наших сервісних центрів було проведено 5078 таких операцій, у лютому — 5106, у березні — 5181, то у квітні громадяни уклали вже 7389 угод із реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Звісно, це збільшило навантаження на наших адміністраторів. Тому, щоб уникнути скарг від громадян, залучаємо максимальну кількість наших працівників для проведення реєстраційних дій.
Користуючись нагодою, тут нагадали алгоритм дій для швидкого та зручного отримання послуги: перед відвідуванням сервісного центру МВС отримайте талон на бажану послугу. Він доступний онлайн — на офіційному вебсайті в розділі «Е-запис» або в терміналі, що розташований у приміщенні сервісного центру МВС.
Під час оформлення договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС, необхідно підготувати такі документи:
– паспорт громадянина України або посвідку на тимчасове чи постійне проживання;
– реєстраційний номер облікової картки;
– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
– довіреність на іншу особу (за потреби).
Якщо ви вирішили подарувати свій транспортний засіб, договір дарування також можна оформити у сервісних центрах МВС.
Вартість перереєстрації легкового авто — орієнтовно 755 грн без видачі номерного знака. Сюди входить адміністративна послуга та бланк свідоцтва про реєстрацію ТЗ.
Із заміною номерного знака вартість послуги становить приблизно 1200 гривень. Для визначення точної вартості послуги з перереєстрації можна скористатися «Калькулятором орієнтовної вартості реєстрації транспортних засобів» на сайті Головного сервісного центру МВС.
Спілкувався Роман КИРЕЙ
Читайте також: Експерти застерігають: як не залишитися і без автівки, і без грошей