icon clock21.05.2024
icon eye71
Суспільство

По Замковому узвозу — бульдозером

Електронну петицію «Щодо зупинення здійснення «реконструкції» за адресою м.Черкаси, Замковий узвіз, 7 та 9/1» було розміщено на сайті Черкаської міськради 1 травня. А 2 травня збір підписів, необхідних для розгляду петиції, уже й завершився — містяни поставили 634 підписи з 500 необхідних. Якби петиція «провисіла» на сайті місяць, відведений для збору голосів, мабуть, підписалося б чи не все місто, бо черкасці хочуть бачити цю мальовничу територію як простір для користі всієї громади, без шкоди краєвиду та історичним і архітектурним цінностям.

Автор петиції до міської ради просить відкликати дозволи на проведення підготовчих та будь-яких інших будівельних робіт за вказаною адресою. Зобов’язати уповноважені департаменти здійснити необхідні дії, націлені на вивчення впливу можливої реконструкції на сусідні крутосхили та пам’ятки архітектури, зокрема, будинок Школьнікова. Розпочати процес проведення громадських обговорень щодо питань доцільності та планів на здійснення реконструкції/будівництва за адресою м. Черкаси, Замковий узвіз 7, 9/1. Розглянути питання правомірності здійснення будь-яких будівельних робіт в межах зони заповідної території «Черкаські берегові схили» та інше. «Зазначені прохання пов’язані з такими обставинами: з публічних джерел інформації, а також враховуючи зміст «Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт № ЧК 051240307527 від 01.04.2024 зареєстрованого управлінням державної архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради» стало відомо про здійснення дій з боку приватного підприємства «Надія», що хоч і декларовані, згідно з повідомленням, як реконструкція, але мають візуальну подібність до будівництва нового житлового будинку».

Містяни переконані, що влада без погодження та археологічної розвідки дозволила зводити будівлю, назвавши це реконструкцією,

Про це пише інтернет-видання «Про все».

Черкаський активіст Денис Гайда впевнений, що конструкція в майбутньому закриє містянам краєвид. «У паспорті обʼєкту зображено будинки по 3-4 поверхи, які перекриють вид з оглядового майданчика зі скверу Богдана Хмельницького. Територія в межах охоронних зон археологічних досліджень «Замкова гора», «Середньовічні Черкаси», «Стародавні Черкаси», «Черкаські берегові схили». Хочеться коментарів від місцевої влади та забудовника — будівельної компанії «Надія». Що відбувається?» — написав Гайда.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко в коментарі для «Про все» каже, що реконструкція відбувається на приватній території і жодних слухань не потребує. «Там проводиться забудова на приватних ділянках і на самому узвозі, — говорить Бондаренко. — Це реконструкція прилеглих будівель і вона не потребує громадських слухань. Що стосується самого узвозу, то, зрозуміло, що будемо радитися з жителями міста».

Директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін запевняє журналіста «Про все», що висотність будівлі відповідатиме нормам, передбачених законом. «На тому місці колись був старий будинок, тому те, що там відбувається, можна назвати реконструкцією, — коментує Савін. — Тобто старий будинок змінює свою категорію і зводиться новий. Громадські слухання там не передбачені. Що проводити? Дозволити власнику будувати на своїй земельній ділянці? Є відповідні погоджені умови і забудовник має їх дотримуватися. Громаді, може, не подобаються розміри або висотність, але дозвільні документи регламентують ці речі. Якщо це приватна забудова, то має бути лише 3 поверхи плюс мансарда». Артур Савін говорить, що перед реконструкцією отримання відповідних дозволів від органів, які відповідальні за охорону культурної спадщини, було однією з умов для забудовника. Тобто міська рада, в цьому випадку, не відповідає за археологічні дослідження.

Фото Лариси Соколовської

Читайте також: Суд заборонив забудовувати Замковий узвіз

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *