icon clock07.10.2024
icon eye31
Суспільство

Принаду для тварин з вакциною проти сказу розповсюдять в області

З метою забезпечення епізоотичного благополуччя щодо сказу з середини жовтня на території Черкаської області розпочнеться проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. 

У зв’язку з воєнним станом в Україні, пероральна імунізація буде проводитися лише наземним розподілом принад. Приманки з вакциною розповсюджуватимуть спеціально сформовані бригади, до яких увійшли спеціалісти державних ветеринарних лікарень, а також представники місцевого самоврядування, мисливських і лісових господарств області. Принади з вакцинами будуть розповсюдженні поза межами населених пунктів, на територіях сільськогосподарських та лісових угідь.

Загалом планується розподілити 369 848 доз вакцини на площі 14 793,9 км², що відповідає 25 дозам на кожен квадратний кілометр.

Тривалість проведення пероральної імунізації буде залежати від погодних умов, до охоплення всієї території області.

Вакцина являє собою брикет коричневого кольору невеликого розміру і вагою 30 грамів. Зовнішня оболонка виготовлена з м’ясо-кісткового борошна, яке має специфічний запах, що приваблює тварин. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу. Через 21 день після поїдання такої принади у тварин формується імунітет, який тримається щонайменше один рік. Ця вакцина безпечна для домашніх тварин і не завдає шкоди навколишньому середовищу.


Головне управління Держпродспоживслужби Черкаської області звертається до жителів та гостей регіону з проханням:

  • Не брати принади руками, не переносити їх та не забирати додому. Адже, якщо дика тварина відчує на приманці запах людини, вона її не споживатиме.
  • Попередити дітей про заборону брати приманку до рук та гратися нею.
  • Не розламувати та не розбивати принади з вакциною.


Довідково. Сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає як тварин, так і людей

Коли вірус проникає в центральну нервову систему, він викликає смертельне запалення головного та спинного мозку. Без своєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги, смерть людини неминуча. Також стовідсоткова смертність спостерігається серед тварин, які не були вакциновані проти сказу.

Основним переносником вірусу сказу є червона лисиця. Проте, його можуть поширювати й інші дикі (вовки, єнотовидні собаки, їжаки тощо), домашні (коти, собаки) та безпритульні тварини. Єдиним ефективним методом боротьби зі сказом є імунізація диких тварин та щорічні профілактичні щеплення домашніх улюбленців.

Про це інформує пресслужба ГУ ДПСС в Черкаській області

Читайте також: Черкащина — єдиний регіон України, де діє програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в масштабах всього регіону

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *