icon clock17.12.2023
icon eye99
Суспільство

Краєзнавці показали дослідження до 70-річчя Черкаської області

14 грудня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася Х історико-краєзнавча науково-практична конференція «Черкащина в контексті історії України», присвячена 70-річчю утворення Черкаської області. Захід відбувався у змішаному режимі, що дало змогу взяти у ньому участь дослідникам краю з усіх районів Черкащини, а також Києва і Харкова. Учасників конференції привітав голова Національної спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Шамрай.

Перша організована обласною організацією Національної спілки краєзнавців України конференція відбулася 20 років тому, напередодні 50-річчя утворення Черкаської області. Відтоді конференції проводяться раз у 2–3 роки й присвячуються актуальним проблемам історії краю.

Особливість таких заходів полягає у тому, що в них, окрім науковців, беруть участь широкі верстви краєзнавчої громадськості – учителі, працівники музеїв, архівів, історико-культурних заповідників, журналісти, усі, хто не байдужий до історії рідного краю. Предметом досліджень є конкретні теми місцевої історії, які в багатьох випадках суттєво доповнюють напрацювання академічної науки. Участь у конференціях краєзнавців-аматорів спільно з науковцями сприяє професіоналізації краєзнавчої роботи. За наслідками конференцій видаються збірники матеріалів, які користуються популярністю серед громадськості й використовуються в освітньому процесі та просвітницькій роботі.

Традиційно представницькою стала і нинішня конференція. До участі в ній зробили заявки й подали матеріали понад 70 авторів. Широка тематична палітра підготовлених матеріалів згрупована у трьох секціях – «Історія краю до утворення Черкаської області. Видатні постаті», «Утворення Черкаської області та її соціально-економічний розвиток», «У час випробувань: черкащани – захисники України у лавах Збройних сил та учасники волонтерського руху».

На конференції заслухано такі доповіді: «Утворення та розвиток Черкаської області. Край у добу творення незалежної України» (В. Мельниченко), «Державотворчий потенціал краєзнавчого руху у контексті 70-річчя Черкаської області (В. Лазуренко), «Творчий доробок краєзнавців Черкащини в умовах повномасштабної агресії РФ проти України» (Г. Голиш).

Оргкомітет вже розпочав роботу з упорядкування матеріалів проведеної науково-практичної конференції, які буде видано окремим збірником.

Проведення актуального пізнавально-патріотичного заходу органічно вписалося не тільки в наукову палітру Черкащини, а є важливою складовою освітянського проєкту «Моя Черкащина», який передбачає вивчення історії рідного краю в школах області. З огляду на це важливою була й участь у конференції юних дослідників історії рідного краю – учнів шкіл області.

Перед початком конференції Почесну грамоту Національної спілки краєзнавців України було вручено народній артистці України Лідії Зайнчківській, яка за багато років творчої діяльності разом з тріо бандуристів «Вербена» зробила вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва Черкаської області, пропагуючи національну культуру в Україні й світі.

Грамотою НСКУ відзначено заступника директора обласної бібліотеки Клавдію Бугаєнко, яка дослідила і видала книгою історію бібліотечної справи на Черкащині, багато зробила для її розвитку в сучасний період.

Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомив Василь Мельниченко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *