icon clock29.07.2024
icon eye45
Суспільство

Коли вода зі свердловини небезпечна для вживання?

Пробити свердловину у власному дворі — сьогодні таке рішення ухвалюють чимало черкащан, які проживають у приватному секторі. Також часто такі свердловини облаштовують у дворах висотних будинків. Та чи завжди вода з підземних свердловин безпечна? Фахівці КП “Черкасиводоканал” наголошують: така вода дуже часто непридатна для пиття. Адже вона може містити різноманітні домішки органічного та неорганічного походження, які можуть бути шкідливими для організму людини.

— Норматив по залізу в питній воді становить 0,2 мг на дм3. Мова про воду водопровідну. Для води, яку людина вживає зі свердловини – норматив складає 1 мг на дм3, — наводить приклад Тетяна Проценко, начальник лабораторії з контролю за якістю питної та стічних вод КП «Черкасиводоканал». — Перевищення у воді зі свердловин по залізу, під час виконання аналізів, ми бачимо дуже часто, й це — в десятки разів! З марганцем — схожа ситуація. Також часто фіксуємо високу жорсткість води й підвищений загальний солевміст (вміст кальцію, магнію, хлоридів та інших аніонів та катіонів).

Наслідки вживання такої води зі свердловин, за словами фахівця, можуть бути дуже серйозними. Так, перевищення норми концентрації двовалентного й тривалентного заліза у воді також може стати причиною виникнення ряду захворювань: порушень метаболізму; проблем із селезінкою й нирками; проблем зі шлунково-кишковим трактом (печія, нудота, блювота, запор, діарея й метеоризм); погіршення стану шкірного покриву; слабкості й запаморочення; захворювань печінки, діабету й артриту. А от довготривалий вплив марганцю може спричинити токсичність нервової системи та подібні симптоми Паркінсона, особливо в дітей, людей похилого віку та вагітних.

Іншими словами, вода зі свердловин з перевищеннями норм не підходить не лише для пиття, а й навіть для різних побутових потреб. Перед вживання вона потребує доочищення.

Тож, бережіть своє здоров’я і пийте тільки перевірену, безпечну воду!

Читайте також: Вода не відповідала нормам: де перевірки це виявили?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *