icon clock23.08.2024
icon eye21
Суспільство

Не охоронець, а фахівець із питань безпеки

З вересня у школах працюватимуть офіцери служби освітньої безпеки. Вони виконуватимуть правоохоронну, наставницьку та просвітницьку функцію. Про це повідомила т.в.о. начальника управління організації служби освітньої безпеки НПУ Надія Ситник.

Вона зазначила, що правоохоронна функція офіцерів згаданої служби включатиме забезпечення правопорядку, патрулювання території та попередження правопорушень. Також планується, що офіцери безпеки будуть здійснювати координацію пропускного режиму. Це робитиметься для того, щоб жодна стороння особа чи підозрілий предмет не загрожували безпеці дітей. Окрім того, у МВС наголосили, що убезпечення учасників освітнього процесу в умовах повномасштабного вторгнення залишається одним із пріоритетних завдань.

Інспектори служби з цього тижня вже розпочали роботу в школах Черкащини.

Про це повідомив начальник відділу організації служби освітньої безпеки ГУНП у Черкаській області Володимир Міщенко на брифінгу в медіацентрі ОВА. За його словами, працюватимуть вони не в усіх школах, а лише у понад 100 закладах регіону (за офіційною інформацією, в області 456 закладів загальної середньої освіти). На думку фахівця, одне із завдань нової служби — формування культури безпеки в школі. До цього процесу інспектори залучатимуть адміністрації закладів, батьківські комітети, учнівство.

— Офіцер служби освітньої безпеки — це не охоронець, а фахівець із безпекових питань у школі, — пояснив Володимир Міщенко. — До основних його функцій належать правоохоронна, наставницька та просвітницька.

Попередньо інспектори пройшли відповідне навчання і підготовку. Окрім цього для них організовано низку тренінгів.

— До навчання підійшли відповідально, — розповіла начальниця відділу «Служба освітньої безпеки» управління патрульної поліції у Черкаській області ДПП Вікторія Семенюк. — Робота є відповідальною й потребує високої кваліфікації. Тому, крім звичного поліцейського спрямування, офіцери поглиблювали знання з вікової психології, домедичної допомоги, медіації та інших напрямів, що стосуються роботи з дітьми. Все — для ефективної організації безпечного сере­довища.

Планується, що проєкт зі створення безпечного середовища охопить до кінця року до 2 тисяч закладів освіти зі всієї України.

Читайте також: Металодетектори в школах можуть встановити задля безпеки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *