icon clock03.07.2024
icon eye48
Суспільство

Щоб зробити укриття, шполяни звернулися до обласної влади

28 червня відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шполянської міськради. Розглядали актуальне питання про створення та облаштування укриття у підвальному приміщенні однієї з адмінбудівель. Воно потрібне для учнів шполянського ліцею. Про це йдеться на сторінці громади в соцмережі.

Олег Кошовий, в.о. міського голови, поінформував, що розпочате будівництво захисної споруди цивільного захисту на території Шполянського ліцею №1 місткістю 164 місця. Разом із тим, цей заклад, у якому навчається більше 600 учнів, потребує додаткових приміщень для захисту під час повітряної тривоги. Це може бути споруда, яка перебуває на балансі управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі. Вона жодного разу не використовувалася з цією метою під час повномасштабного вторгнення. Підвальне приміщення площею 290,6 м2 може бути використане як найпростіше укриття для 400 учнів ліцею. А ще — для працівників управління Державної казначейської служби, районного суду, відділу державної виконавчої служби, а також жителів сусідніх багатоквартирних будинків.

Ліцей №1 є найбільшим за кількістю учнів закладом загальної середньої освіти Шполянської громади

Він розташований у центральній частині міста. Вже понад два роки учні вимушені навчатись переважно за змішаною формою, оскільки сам ліцей може забезпечити укриттям лише 50 осіб, а Шполянська дитяча мистецька школа, яка поряд, надає укриття для 150 учнів та вчителів. Решта дітей навчаються вдома дистанційно.

Шполянська міськрада має намір орендувати зазначене підвальне приміщення та фінансово спроможна провести відповідні ремонтні роботи. Також Шполянська міська рада ТГ має змогу делегувати кошти балансоутримувачу приміщення для облаштування укриття.

Укриття потрібне негайно

Тетяна Ляшенко, голова батьківської ради Шполянського ліцею №1, зазначила, що в нинішніх умовах дати дітям якісну освіту дуже складно, адже організовується вона переважно у змішаному форматі. Під час воєнного стану, враховуючи ситуацію з постійними відключеннями світла, ракетними обстрілами, навчання відбувається в небезпечних умовах. Якщо біля ліцею є приміщення, яке можна використати як найпростіше укриття, це потрібно зробити негайно. Учні початкових класів матимуть змогу відвідувати групи подовженого дня, повноцінно харчуватись у ліцеї, учні середніх, старших, початкових класів матимуть більше можливостей для спілкування, участі у позакласній роботі тощо. Вона також повідомила, що разом із директором закладу Валентиною Осадчою були на особистому прийомі громадян у начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області С.М.Никопаненка з проханням надати частину підвального приміщення в оренду. Сподівалися, що це питання буде підтримане керівником органу виконавчої влади обласного рівня.

Валентина Осадча, директор Шполянського ліцею №1, повідомила, що вже чотири роки поспіль учні не мають змоги повноцінно навчатися. На першому місці — безпека дітей і працівників. Тому навчальний процес організовано таким чином: 200 учнів — у першу зміну (4 уроки очно, решта — дистанційно); 200 учнів — у другу (5 уроків очно, решта — дистанційно); 200 учнів — усі уроки дистанційно через три тижні на четвертий. Більше 100 батьків учнів ліцею захищають нашу країну в лавах ЗСУ. Вони повинні бути впевнені в тому, що тут, у тилу, також робиться все можливе для нашої країни, для дітей. І від того, яку освіту вони здобудуть сьогодні, залежить те, якою буде наша країна після Перемоги.

Понад пів тисячі підписів

Анатолій Здор, головний фахівець відділу цивільного захисту Звенигородського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області, полковник служби цивільного захисту зазначив, що це питання потрібно вирішувати в цивільно-правовому полі, а вже потім облаштовувати найпростіше укриття.

За результатами засідання, враховуючи письмове звернення з 512 підписами батьків, комісія вирішила звернутися з клопотанням до голови Черкаської ОВА Ігоря Табурця, голови Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного, начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області Сергія Никопаненка та інших посадовців щодо сприяння у вирішенні питання взяття в оренду частини підвального приміщення адміністративної будівлі, що перебуває на балансі управління Державної казначейської служби України у Шполянському районі, або можливості делегування коштів балансоутримувачу приміщення для облаштування укриття.

Читайте також: Укриття в закладах освіти: у 17 виявлені порушення

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *