icon clock14.08.2024
icon eye20
Суспільство

Служив господарству — послужить і воїнам

Є люди, яких двічі просити про допомогу воїнам не потрібно. Бо вони реагують позитивно (а точніше — активною дією) вже з першого разу.  До числа таких належить і голова правління КСП «Родниківка» Уманського району Сергій Войченко. У цьому я особисто переконався вже не раз.

Зустрівшись із Сергієм Михайловичем, як правило через кілька хвилин чув його вибачення:

— Даруйте, маю зустрітись із фронтовиками, ми їм передаємо гуманітарну допомогу.

Чи інший варіант:

— Вибачте, поспішаю на пошту, треба відправити на фронт землякам шини (чи якусь деталь, чи щось із амуніції).

Так було й цього разу. Я помітив, що Войченко поспішає і моє зустрічне запитання випередило його пояснення:

— У вас обмаль часу?

— Та майже так, — почув у відповідь. — Лаштуємо для передачі воїнам МАН — великий сідловий тягач.

Ця несподівана новина мене заінтригувала, я вирішив довше побути з очільником КСП і побачити як тягач, так і тих, хто його готує до передачі й хто прийме дарунок. МАН виявився дбайливо доглянутий. Видно, що про його збереження  і хазяйське використання в КСП «Родниківка» дбали й водії, і спеціалісти.

— Нам він служив не один рік, це той тягач, якого я придбав свого часу одним із перших, — пояснив Сергій Михайлович. — Тому, перш ніж передати бійцям, вирішили ретельно його перевірити й замінити ті деталі, що відпрацювали своє. Поставили новий радіатор, нову коробку передач, нові датчики. А сьогодні, ось зараз, мають поставити нові шини на всі колеса.

Ми прибули на шиномонтаж, коли ремонтники почали ставити першу нову гумову покришку. Доки дійшла черга до другої — вже й представник вояків приїхав. Привіталися, Сергій Войченко вирішив із посланцем фронтовиків суто документальні моменти, а монтажники взялися вже й за третє колесо, за ним — і за четверте.

Я поцікавився, куди має прибути МАН. Представник пояснив, що в один із бойових підрозділів у районі Слобожанщини. Там виникла потреба в такій специфічній техніці.

Василь МАРЧЕНКО, фото автора. Уманщина

Читайте також: «З любов’ю з Томашівки»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *