icon clock02.09.2024
icon eye18
Суспільство

Володимир Мальченко: А прожиті роки спогадом душу гріють

Люди різними стають під впливом пережитого. Бо кожен прожитий рік накладає на них свій карб — неповторний, своєрідний. І не лише на зовнішність, а й на характер, звички, поведінку, на все те, що притаманне людському єству, особистості.

Але це, звичайно, стосується не всіх. Є люди, які не те що через два десятиліття, а й навіть через сорок чи й п’ятдесят років залишаються такими, якими ви їх бачили на початку цієї дистанції десятиліть. До таких, як мені здається, належить і герой моєї розповіді Володимир Мальченко, якому днями виповниться 65 років. Чому так упевнено кажу? Бо в моїй пам’яті його образ зберігся таким, яким він є й зараз, — жвавий, бадьорий, оптиміст, якому властиво мати свою думку на кожне явище і факт. Та ще й не приховувати цю думку від оточення. Таким я його знав і як директора ТОВ «Прометей» в Аполянці, й на посаді голови Уманської районної держадміністрації.

Володимир Мальченко зростав у звичайній (сказати б навіть — класичній) селянській родині. Мати Євдокія Іванівна все своє життя працювала в рільничій бригаді, була і ланковою, і рядовою колгоспницею. Трудилася добросовісно й чесно. Свідченням цього є низка нагород, якими старенька гордиться й нині на 87 році свого життя. А в батька Петра Архиповича все було пов’язане з колгоспною кузнею, де він безперервно працював усі роки. Жаль лише, що його життєва дорога виявилася занадто короткою: вже двадцять одна весна промайнула відтоді, як його душа пішла в засвіти.

Ким бути в дорослому житті, перед Володимиром дилеми не стояло

Він вирішив (і так вчинив) поступити на навчання в столичну сільгоспакадемію. Там і здобув фах інженера.

А ось на керівну посаду він не прицілювався. За нього це зробив тодішній очільник Уманського району Станіслав Монке: саме з благословення Станіслава Юрійовича Володимира Мальченка й обрали селяни Аполянки своїм керівником. Сталося це 11 липня 1998 року. І хоча дещо пізніше Володимир Петрович уже й сам опинився в кріслі очільника Уманського району, однак на чиновницький хліб він зовсім не перейшов, повернувся знову в рідний «Прометей». Отак і очолює це товариство й дотепер.

Минулого тижня я побував у Аполянці, побачив і саме село, і прометеївські поля та господарські двори. Вже одного побіжного погляду на вулиці села, сільські шляхи-дороги досить, щоб зробити висновок: про них дбають не лише староста та територіальна громада, а й місцеве агропідприємство. Не в занепаді й господарські споруди та території «Прометея», бо Володимир Мальченко має правило щось вдосконалювати, поліпшувати, ремонтувати, реконструювати, добудовувати. Це стосується й тракторної бригади, й автогаража, й зернотоку, й навіть прометеївської їдальні. Остання реконструйована та опоряджена за подихом європейського дизайну, а територія біля неї радує не лише чорнобривцями, а й кількома сортами троянд та гібіскуса. А ось неподалік фахівці завершують монтаж сучасних ваг для зважування багатотонних зерновозів: час підганяє, бо аномальна спека прискорила дозрівання соняшника та кукурудзи. Я побачив поля цих пізніх культур навколо Аполянки, й переконався, що врожай обох буде непоганим. Бо рослини доглянуті, хлібороби під умілим керівництвом свого очільника гарантували їм сприятливі умови розвитку.

Спілкуючись із Володимиром Мальченком, ми мимоволі торкнулись теми того, хто сприяв свого часу його становленню як спеціаліста та керівника.

— Для мене зараз є важливими наші виробничі й товариські контакти з очільником Уманського тепличного комбінату Миколою Гордієм, головою КСП «Родниківка» Сергієм Войченком, директором ТОВ із с.Острівець Борисом Пахолюком, — говорить Володимир Петрович. — Добрим словом вдячності згадую тих, кого вже немає, хто був для мене за взірець у ніби й недавньому, але вже минулому. А це й керівники Уманського елеватора Микола Володимирович Саковський, «Уманьпостачу» Олександр Федорович Рабінович, «Сільгосптехніки» — Микола Трохимович Сиротюк, очільник господарства в Берестівці Василь Іванович Чекаленко. Всі вони були мені гарними вчителями не один рік. За це я і вдячний як їм, так і прожитим рокам вже власного життя.

Василь Марченко, фото автора. Уманський район

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *