icon clock13.03.2024
icon eye38
Суспільство

Шевченко попереджав, що нас чекає війна

Як ви відзначили 210-річчя з дня народження Тараса Шевченка? У соцмережах чимало наших співгромадян розповіли про події в цей день. Як бійці 3 ОШБр у мить затишшя читали вірші Кобзаря біля його портрета в обрамленні руїн… Як юні фольклористи Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка ще в автобусі дорогою на Канів співали пісень, які любив Шевченко… Як наш земляк, в’язень московитів, представив до річниці Пророка свою виставку начерків, зроблених у полоні…

Урочистості з нагоди дня народження Кобзаря відбулися на Звенигородщині. Так вшанували провідника нації начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець, народний депутат України Сергій Нагорняк та громада району.

— Мені за честь бути сьогодні з земляками Тараса Григоровича на Звенигородщині. Своєю творчістю він нас попереджав, що Україну чекає тяжка війна з російським агресором, що московитам ніколи не можна вірити. І в нас усіх єдиний шлях — боротися, — сказав очільник області.

У Моринцях, де Тарас Шевченко народився, презентували виставку його графічних робіт.

Також у Звенигородці впродовж місяця в Тарасовій юрті, що встановлена за сприяння казахської діаспори у парку в центрі міста, діятиме тематична експозиція.
У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» в Шевченковому (Керелівці) відкрилася виставка малюнків першого заступника голови обласної ради, колишнього журналіста «Укрінформу» і політв’язня кремля Романа Сущенка.

«…Відкриваємо виставку моїх малюнків, виготовлених з підручних матеріалів, кульковою ручкою та природними барвниками, під час перебування у російських буцегарнях у період із 2017 по 2019 роки», — написав Роман Сущенко. Він зазначив, що працював над малюнками під час перебування у СІЗО «Лефортово» та виправній колонії 11 у кіровській області, біля селища утробине.

У Черкаському обласному музеї «Кобзаря» відкрилась традиційна виставка-присвята черкаських митців Тарасу Шевченку: понад сорок художніх творів у різних техніках та стилях. Як зазначила виданню «Про все» директорка Черкаського музею Ольга Шарапа, від часу повномасштабного вторгнення росії більшість художників ніби заклякли і не одразу змогли прийняти очевидне, аби на картинах відтворити своє ставлення до реалій війни. Тут також діє виставка декоративного та вжиткового посуду з колекції шевченкіани.

У Канів на Чернечу гору в день 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка весь день прибувало люду. «Слава ЗСУ, що дали змогу пошанувати Батька нації», — зробила запис у фейсбуці директорка Шевченківського заповідника Валентина Коваленко.

На Чернечій горі покладали квіти до могили Тараса Шевченка та до пам’ятного знака Олексі Гірнику. Ди­сиденту, політв’язню, який 21 січня 1978 року вчинив акт самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації України.

10 березня, у день, коли виповнилося 163 роки від дня смерті Тараса Шевченка, на базі Шевченківського національного заповідника було презентовано виставку українського художника «Шевченкіана Івана Марчука». Виставка діятиме до кінця року.

Читайте також: До 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *