Чому неправильно казати «Західна Україна»?

Це розтлумачила редакторка Ольга Васильєва.

Україна — унітарна держава, 133 стаття Конституції України передбачає систему адміністративно-територіального устрою, де поділ на регіони за напрямами відсутній.

Так, є у нас історичний поділ 15 етнокультурних регіонів: Середня Наддніпрянщина, Полісся, Волинь, Поділля, Галичина, Підкарпатська Русь (Підкарпатська Україна), Буковина, Покуття, Південна Бессарабія, Таврія, Крим, Запорізька Січ, Донщина, Слобожанщина і Сіверщина.«Західної» чи «Східної», «Північної» чи «Південної» України, як бачимо, поміж них немає.

Ідеологічний бік цього мовного питання — не розділяти країну за культурними відмінностями, адже саме московські наративи акцентують на тому, що «Східна» і «Західна» — геть різні «України», що обґрунтовує бажання москви розкраяти нашу державу на скибки і позбавити суверенітету.

Натомість кажімо захід чи схід України, північ чи південь.

Коментарі
  1. Геть різні країни чи цілком різні країни що ви на це скажете

    • Геть різні – більш розмовне, “геть” – підсилювальна частка, відповідно вживання залежить від стилю. В цьому випадку також можна сказати зовсім, абсолютно, дуже, надто (якщо підходить цей акцент) різні. Цілком, цілковито, як і сповна, гамузом усе-таки передбачає значення “неподільно, до решти”.Ще у “цілком різні” відчувається відтінок “доволі різні, досить-таки, загалом, в основному” – є в цьому некатегоричність твердження.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *